Yazdır

DARENDE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

(TOPLU SATIŞ) İcradan satılık 2 adet taşınmaz

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449103
Şehir : Malatya / Darende
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MESAJ 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 0 TL
İlk İhale Tarihi : 16.12.2016 15:00
Dosya Numarası : 2013/14
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
DARENDE
İCRA DAİRESİ
2013/14 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İli, Darende İlçesi, Gökyar Mahallesi Domalan Çorakdere Mevkii, 270 Ada, 20 Parsel sayılı taşınmaz imar düzenlemesi görmemiş ham kadastro parseli halindedir. Belediye mücavir sahası içindedir. Taşınmaz zemini her türlü inşaat yapımına uygundur. Keşif sırasında taşınmaz üzerinde herhangi bir tarımsal üretim yapılmadığı ve üzerinde herhangi bir ağaç olmadığı görülmüştür. Susuz 2.sınıf tarım arazisidir.
Adresi : Gökyar Mh. Darende/ MALATYA
Yüzölçümü : 25.949,96 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İmar sahası dışındadır
Kıymeti : 42.298,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibidir
1. Satış Günü : 16/12/2016 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 13/01/2017 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : İbrahimpaşa Mh.Adliye Binası Zemin Kat Duruşma Salonu- Darende
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İli, Darende İlçesi, Gökyar Mahallesi Domalan Mevkii, 277 Ada, 13 Parsel sayılı taşınmaz imar düzenlemesi görmemiş ham kadastro parseli halindedir. Belediye mücavir sahası içerisindedir. Taşınmaz zemini her türlü inşaat yapımına uygundur. Keşif sırasında taşınmaz üzerinde herhangi bir tarımsal üretim yapılmadığı ve üzerinde herhangi bir ağaç olmadığı görülmüştür. Susuz 2.sınıf tarım arazisidir.
Adresi : Gökyar Mh. Darende/ MALATYA
Yüzölçümü : 25.050,19 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İmar sahası dışındadır
Kıymeti : 40.831,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibidir
1. Satış Günü : 16/12/2016 günü 15:15 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 13/01/2017 günü 15:15 - 15:25 arası
Satış Yeri : İbrahimpaşa Mh.Adliye Binası Zemin Kat Duruşma Salonu- Darende
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/14 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR