GÖKÇEBEY İCRA DAİRESİ

Zonguldak Gökçebey'de tarıma uygun tarla icradan satılacaktır

GÖKÇEBEY İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985019
Şehir : Zonguldak / Gökçebey
Semt-Mahalle : SATIBEYLER MAH. / MERKEZKÖYLER
: 2646
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ADIM 22.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,553 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Gökçebey Belediyesi İhale Salonu (Meclis toplantı salonu) Gökçebey/Zonguldak

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖKÇEBEY
İCRA DAİRESİ
2019/9 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Zonguldak ili, Gökçebey ilçesi, Satıbeyler mahallesi, Akkıraç mevki, 4 cilt, 334 sayfa, 125 ada, 33 parsel, 2.646,15 m2 yüz ölçümlü, Tarla.
Taşınmazın Hali Hazır Durumu : Taşınmazın dosyamızda mevcut bulunan ve bilirkişi tarafından verilen kıymet takdiri raporunda hali hazır durumu hakkında; "Gökçebey ilçesi, Satıbeyler mahallesi, Akkıraç mevkinde bulunan taşınmazda kuru tarım yapılmaktadır. Sulu tarım yapıldığı takdirde bu bölgede ürün çeşidi buğday, arpa, yulaf, mısır ve yonca gibi tarla bitkileri, sera sebze yetiştiriciliği ve deniz seviyesine olan yüksekliği 50-500 m rakımda bulunan bir çok meyve sebze yetiştirmeye uygundur. Bölgede tarım yapılırken ekim münavebeli yapılmaktadır. Tarla bitkisi ve sebze yetiştirilirken münavebeli ekim yani ekim nöbeti yaparak hem toprağa hem de bitkiye fayda sağlamış olur. Topraktaki mikroorganizmaların etkinliğinin artması, azot miktarının yükselmesi, hastalık zararlılar ve yabancı otların azalması en önemli faydalarındandır. Münavebeli ekim yapılarak ard arda yapılacak dikim ile bölgede yetiştirilebilecek sebzeler ise lahana, ıspanak, marul, domates, fasulye, biber vb. Meyvelerden ise elma, armut, erik, kiraz, ceviz, fındık, ayva, incir ve trabzon hurması gibi ürünlerin yetiştirilmesi mümkündür. Taşınmaz üzerinde ekonomik değeri olmayan çalılık ve ağaçlar bulunmaktadır. Söz konusu taşınmaz boş, eğimli, toprak yapısı kumlu-killi yapıda olup, verimli tarım arazisidir.Taşınmazın yerleşim alanına yakın mesafede (500 m) sayılmaktadır." denilmektedir.
Yüz ölçümü : 2.646,15 m2
İmar Durumu : Satış dosyasında mevcut, Bakacakkadı Belediye Başkanlığı Fen İşleri Servisinin 07/02/2019 tarih ve 68609210-622.03-104 sayılı imar durumu yazısında; "Beldemiz Satıbeyler mahallesi 125 ada, 33 parselde bulunan taşınmaz, belediyemiz 1/1000 uygulama imar planı dışında kalmış olup, tarla vasfını taşımaktadır. Söz konusu taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır." denilmektedir.
Kıymeti : 100.553,70 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 18/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Gökçebey Belediyesi İhale Salonu (Meclis toplantı salonu) Gökçebey/Zonguldak
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.19/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR