TRABZON İCRA DAİRESİ

Yomra/Kömürcü Mahallesi'nde kargir ev ve fındık bahçesi icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024482
Şehir : Trabzon / Yomra
Semt-Mahalle : KÖMÜRCÜ MAH. / YOMRA
: 4984
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/29798 ESAS
Muhammen Bedeli
:
294,080 TL
Birinci Satış Günü
:
09.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA -/ TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2018/29798 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Yomra İlçe, 129 Ada, 28 Parsel, KÖMÜRCÜ Mahalle/Köy, ARMUTLUK Mevkii, KARGİR EV VE FINDIK BAHÇESİ nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz Yomra ilçe merkezine karayolu ile yaklaşık 9,6 km,Karadeniz sahil şeridine yaklaşık 8,5 km mesafede olup her mevsim ulaşıma açıktır. Toprak yapısı itibariyle killi-tınlı yapıda orta derinlikte ve orta geçirgenlikte olup tuzluluk, alkalilik problemi yoktur ve drenaj problemi vardır. Taşınmaz üzerindeki toprak profili özellikle fındık üretimi için önemli derecede verim artışı sağlayacak niteliktedir. Ortalama eğimi %30-35 civarındadır. Yol, elektrik, su gibi alt yapı hizmetlerinden yararlanma imkanı vardır. Yetiştirilen ürünlerin nakliyesi ve pazarlaması kolaydır. Nüfusun yoğun olmasına karşılık arazi varlığının az olması bölgemizdeki arazilerin değerini artırıcı yönde etki etmektedir. Parselin 67,47 m2 lik kısmı ev geriye kalan 4917,15 m2lik kısmı fındık bahçesi olduğu, Toprak, fiziki yönden su tutma kapasitesi, havalanması, su geçirgenliği, plastikliği, köklerin toprağa nüfusu,bitki maddelerinin toprakta tutulması, toprak kuru ve ıslak iken basınca direnci optimum düzeydedir. Taşınmaz üzerindeki toprak profili özellikle fındık üretimi için önemli derecede verim artışı sağlayabilecek niteliktedir. Kürtürel önlemlerin ve bakım tedbirlerinin uygulanması ile yöre ortalamasının üzerinde ürün alınabilecek niteliktedir.Taşınmaz üzerinde zemin kat ve 1 normal katlardan oluşan toplamda 2 katlı, yığma kargir yapı tarzında yapılmış, yaklaşık ölçüleri zemin katı 33,50 m2 ve 1. normal katı 67,47 m2 olmak üzere toplam 100,97 m2 alana sahip, ahşap üzeri oluklu saç çatılı , dışı sıvasız boyasız bir adet bina bulunmaktadır. Yapı sobalı olup, hali hazırda mesken olarak kullanılmaktadır. Yapı yaklaşık 20-30 yıllıktır. Eksik imalat %10,yıpranma payı %25 olduğu,
Yüz ölçümü : 4.984,62 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Belediye sınırları içerisinde , plansız alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 294.080,83 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 09/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 08/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA -/ TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/29798 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/07/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR