MALATYA İCRA DAİRESİ

Yeşilyurt Samanköy Mahallesi'nde kayısı bahçesi icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01108028
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : SAMANKÖY MAH. / YEŞİLYURT
: 22641
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SÖZ 28.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/25405 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,811,309 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
30.03.2020 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ

2019/25405 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 298 Ada, 3 Parsel, SAMANKÖY Mahalle/Köy, Satışa konu parsel üzerinde ağaçlar sökülerek nadasa bırakılmış tarla olarak kullanılmakta ve bir kısmı da sebze ekili tarla ve kayısı ağaçlarından oluşan bahçe olarak kullanılmaktadır. Bölümler halinde değişik tarımsal üretim desenine sahiptir. Halihazırda verime yetkin 10-12 yıllık kayısı ağaçları, meyve fidanları, kesilmiş kayısı bahçesi ve sebze ekili alanlar bulunmaktadır. Taşınmaz sınırları, tarla yolu ve komşu parseller ile çevrilidir. Tapu kaydına bahçe niteliğinde olduğu belirtilen taşınmaz, mevcut durumu itibarı ile genel olarak sulu tarla vasfına haizdir. Toprak yapısı, organik maddece yeterli olan kolüvyal-kahverengi kumlu-tınlı tekstür toprak grubunda ve granüler strüktüre sahip olup, horizon derinliği iyi derinliktedir. Eğimi yer yer %1-3 arasındadır. Sulama imkanı bulunan taşınmaz, genel olarak kapılı devre mini spring basınçlı sulama ve açık kanal salma sulama yöntemi ile sulanabilmektedir. Borçlunun taşınmazdaki hissesi TAM' dır. Adresi : Yeşilyurt / MALATYA

Yüzölçümü : 22.641,37 m2

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Yeşilyurt b.bşk.lığının 29/08/2019 tarih ve E.12808 sayılı yazılıran göre "Plansız alanda kalmakta olduğu" belirtilmiştir. Kıymeti : 1.811.309,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı : Maliye hazinesiD.S.İ'nin 03/06/2009 -10218 tarih,yevmiye ile 123,51m² daimi irtifak hakkı, Diğer : 3083 sy 13.maddesince kısıtlıdır. Diğer: mülkiyetin intikalinin Taprak ve Tarım uyulaması açısından geçersizdir. (taşınmazın alıcıya tescili iş bu kaydındaki şerler ile birlikte verilecektir. )

1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/25405 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR