MALATYA İCRA DAİRESİ

Yeşilyurt/İnönü Mahallesinde üzerinde bina bulunan tarla icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049439
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / ÇAVUŞOĞLU
: 203
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SÖZ 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2622 ESAS
Muhammen Bedeli
:
390,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MALATYA İCRA DAİRESİ
2019/2622 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 580 Ada, 305 Parsel, İNÖNÜ Mahalle/Köy, Malatya ili,Yeşilyurt ilçesi, İnönü mahallesi, 580 ada, 305 nolu parselde kayıtlı ve 203,00 m² alanlı, Sulu Tarla nitelikli taşınmazdır. Tapu kaydında taşınmaz tam hissedir. Taşınmazın yakın çevresinde; Tren istasyonu, DDY Müdürlüğü, emniyet Binası, araştırma Hastanesi, İstasyon camii, Kafeteryalar, Lokantalar, marketler, mağazalar bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge merkeze yakın konumda olup, planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (yol,su,elektrik,doğalgaz,kanalizasyon)altyapısı tamamlanmıştır. Bölgede caddelerde zemin katlar işyeri, normal katlar konut fonksiyonlu, sokaklarda mesken fonksiyonlu yapılaşmalar olduğu orta gelir seviyesine hitap eden yerleşim merkezidir. Taşınmazın toplu taşıma araçları ile ulaşımı kolaydır. Konu parsel 203,00m² alana sahiptir. Çevresinde yapılaşma oranı orta düzeydedir. Parsel eğimsiz olup konut yerleşim bölgesidir. Dikdörtgene benzer formda geometrik şekli vardır. Batı cephesinde bulvara diğer cephelerinden yan parsellere cephelidir. Taşınmaz üzerinde herbir katı 120m² alanlı olan 3 katlı betonarme bina bulunmaktadır. Bina bodrum kat,zemin kat 1. katta konumludur. Tespit konusu bina betonarme karkas yapı özelliğinde olup, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının m² birim maliyet tebliğine göre;3.sınıf A grubu yapılar bölümüne girmektedir. Yapı yaklaşık 35 yaşında bina olup yıpranma durumu yaklaşık % 40 dır.
Adresi : İnönü Mah. İstasyon Cad. Ray Sok. Sadet Apartmanı No:25 Yeşilyurt/Malatya Yeşilyurt / MALATYA Yüzölçümü : 203 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Uygulama İmar Planında konut alanı bitişik nizam 5 kat şeklinde yapılaşmaya müsaadeli alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 390.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İİK 127.Maddesince satış ilanı tebliğ olunmayan ilgilileregazete ve elektronik ilanın tebliğ yerine sayılacağına, 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2622 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR