MALATYA İCRA DAİRESİ

Yeşilyurt/Görgü Mahallesi'nde 10.785 m2 tarla icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00953086
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : GÖRGÜ MAH. / YEŞİLYURT
: 10785
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 27.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/313 Talimat
Muhammen Bedeli
:
1,849,627 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 14:35
İkinci Satış Günü
:
22.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/313 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 160 Ada, 4 Parsel, GÖRGÜ Mahalle/Köy, ELEMENDİK Mevkii, Bilirkişiden alınan raporda: Taşınmazın kahverengi toprak grubunda, killi tın, geçirgenliğinin iyi, derin yapıda, %1-3 eğimli sulu tarla vasfında olduğu, üzerinde keşif tarihi itibari ile herhangi bir tarım ürününün ekili olmadığı, taşınmazın sulama suyu Çat Barajı bağlantılı Çerkez Yazısı Sulama Projesi ile gelen sulama kanalından alınan su ile sulanmaktadır. Sulama suyu problemi bulunmamaktadır. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapıya rastlanmamıştır. Taşınmaz sulu tarla olması sebebi ile buğday-biber-domates üçlü münavebesi uygulanarak değerlendirileceği belirtilmiştir. Taşınmazın m2 birim fiyatı tarımsal gelir metoduna göre 34,30TL/m2'dir. Fatak taşınmazın Ankara asfaltına kenarında olması, akaryakıt istasyonuna, yem ve un fabrikasına, meyve-sebze haline, Malatya Büyükşehir Merkezine ve ilçe yerleşim merkezine yakın olması nedeniyle taşınmazdan elde edilen ürünün pazarlama kolaylığı olacağından, ana yoldan nakil yapılacak tarımsal işletmelere yakın olması nedeniyle nakliye masraflarının düşük olacağı, belediye hizmetleri alması, elektrik-su hizmetlerinin çevresinde bulunması, taşınmazın konumu ile arsa özelliği göstermesi gibi kriterler düşünülerek ve yapılan piyasa araştırması sonucu çevresindeki arazilerin değeri dikkate alınarak %400 objektif değer artışı belirlenerek arazinin m2 değeri 171,50 olarak belirlenmiş ve toplam değeri 1.849.627,50-TL olarak hesaplanmıştır.
Yüzölçümü : 10.785 m2

Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Görgü mah. 160 ada 4 parsel UİP dışında kalmakta olup, yapı ruhsatına ise arşiv kayıtlarında rastlanmamıştır.
Kıymeti : 1.849.627,50 TL
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası 2. Satış Günü : 22/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/313 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.
7- İş bu ilan Türkiye genelinde yayımlanan ve yurt düzeyinde dağıtımı yapılan elli binin üzerindeki gazetede ve Adalet Bakanlığı esatış portalı olan esatis.uyap.gov.tr internet adresinde elektronik olarak ilan edilmiş olup tebliğ edilemeyen ilgililer açısından İİK.nun 127. Maddesi gereğince tebliğ yerine geçeceği ilan olunur.21/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR