YEŞİLHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yeşilhisar/Ovaçiftlik Mahallesi'nde 24.000 m2 bahçe icradan satılıktır (çoklu satış)

YEŞİLHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066808
Şehir : Kayseri / Yeşilhisar
Semt-Mahalle : OVAÇİFTLİK MAH. / YEŞİLHİSAR
: 4000
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 14.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7 ESAS
Muhammen Bedeli
:
68,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2019 09:20
İkinci Satış Günü
:
17.01.2020 09:20
Satış Yeri
:
Yeşilhisar Belediyesi 1. Kat Mezat Salonu Yeşilhisar/ Kayseri

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

YEŞİLHİSAR İCRA DAİRESİ

2019/7 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Yeşilhisar İlçe, 388 Parsel, OVAÇİFTLİK Mahalle/Köy, Bentbaşı Mevkii, Taşınmaz tapu kayıtlarında bahçe olarak geçmektedir. Arazinin topoğrafik yapısının % 1 eğimli ve toprak yapısı itibariyle kumlu -tınlı bir yapıya sahiptir. Sulu tarıma elverişli olup, toprak sathı arazi yapısına göre mümkün olabilen toprak işleme yöntemleri ile işlenmesi kolay, organik maddece güçlü ve toprak derinliği iyi yapıdadır. Parsel üzerinde hâli hazırda telli terbiye sistemi yapılmış, dalma sulama sistemi çekilmiş, file sistemi yapılmış 7-8 yaşlarında tam bodur kapama elma bahçesi olduğu anlaşılmaktadır. Taşınmaz ilçe imar planı dışındadır.
Adresi : Ovaçiftlik Mahallesi Yeşilhisar / KAYSERİ
Yüzölçümü : 24.000,00 m2
Kıymeti : 408.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydınddaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 09:20 - 09:25 arası
2. Satış Günü : 17/01/2020 günü 09:20 - 09:25 arası
Satış Yeri : Yeşilhisar Belediyesi 1. Kat Mezat Salonu Yeşilhisar/ Kayseri
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Yeşilhisar İlçe, 396 Parsel, OVAÇİFTLİK Mahalle/Köy, Bentbaşı Mevkii, Taşınmaz tapu kaydında bahçe olarak geçmektedir. Arazinin topoğrafik yapısının % 1eğimli ve toprak yapısı itibariyle kumlu -tınlı bir yapıya sahiptir. Sulu tarıma elverişli olup, toprak sathı arazi yapısına göre mümkün olabilen toprak işleme yöntemleri ile işlenmesi kolay, organik maddece güçlü ve toprak derinliği iyi yapıdadır. Parsel üzerinde hâlihazırda telli terbiye sistemi yapılmış, dalma sulama sistemi çekilmiş, file sistemi yapılmış 7-8 yaşlarında tam bodur kapama elma bahçesi olduğu anlaşılmaktadır. Taşınmaz ilçe imar planı dışındadır.
Adresi : Ovaçiftlik Mahallesi Yeşilhisar / KAYSERİ
Yüzölçümü : 4.000,00 m2
Kıymeti : 68.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydınddaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 09:35 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 17/01/2020 günü 09:35 - 09:40 arası
Satış Yeri : Yeşilhisar Belediyesi 1. Kat Mezat Salonu Yeşilhisar/ Kayseri
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. İİK. Mad. 127 gereğince bu ilan tebliğ yapılmayan ilgililere tebliğ niteliğindedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR