YENİŞEHİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Yenişehir/Toprakocak'ta tarım arazisi mahkemeden satılıktır (Hisse satışı)

YENİŞEHİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943221
Şehir : Bursa / Yenişehir
Semt-Mahalle : TOPRAKOCAK MAH. / YENİŞEHİR
: 1556
Yayınlandığı Gazeteler

YENİŞEHİR YÖREM 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2 VESAYET SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
62,250 TL
Birinci Satış Günü
:
15.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
Yenişehir Adliyesi İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YENİŞEHİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/2 VESAYET SATIŞ
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

(İhale Teminatının banka hesabına yatırılması gerekmekte olup, gerekli bilgi aşağıdadır)
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa il ,yenişehir ilçe, Toprakocak mah. Şosealtı mevkii 482 parsel tarla vasıflı taşınmazın kısıtlıya ait 1.556,25 m2 lik kısmı satılacaktır. Taşınmazda elbirliği ile mülkiyet vardır. Satışa konu taşınmaz yolu olan, düz , sulu,tınlı-killi tekstür sınıfında,mutlak tarım arazisi olduğu bilirkişi raporuna göre tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 8.300 m2 (satılacak kısım 1.556,25 m2 dir)
Kıymeti : 62.250,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : dosyada mevcut.
1. Satış Günü : 15/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası (ikinci satış günü yoktur)
Satış Yeri : Yenişehir Adliyesi İcra Müdürlüğü
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada taşınmaz , satış bedelinden ödenecek vergi ve masraflar hariç olmak üzere 62.250,00 TL den aşağı olmamak üzere satılacaktır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Yenişehir (Sulh Hukuk Mahkemesi) Satış Memurluğunun , Yenişehir (Bursa) Şubesbinde bulunan TR310001500158007300635320 nolu İBAN numarasına İHALE KATILIMCISINA AİT İSİM SOY İSİM T.C NOSU İLE (ŞİKRET İSE VERGİ NUMARASI İLE BİRLİKTE ) AÇIKLAMALI olarak ,yatırmaları veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. (İhale katılımcısı ile parayı hesaba yatıran kişi arasında çelişki olur iseihale katılımcısı bu durumda ihaleye alınmayacaktır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler, tapu harcı satış satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- TMKnun 444.mad,Tüzüğün26. Mad uyarınca ihale hakim onayı ile tamamlanacaktır.Alıcının satış bedelini ihalenin onaylanması koşuluyla ihaletarihinden itibaren on gün içinde ödemesi gerekmektedir.Ödenmediği takdirde ihale kararı kaldırılacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,İş bu satış ilanı ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı, tebliğ yapılamayan alakadarlara İ.İ.K.'nun 127 nci maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olacağı, satışa vekalet ile iştirak etmek isteyenlerin , vekalet aslını dosyada alıkonulmak üzere ibraz etmeleri aksi halde artırmaya dahil edilmeyecekleri ilan olunur. 05/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR