YENİŞEHİR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Yenişehir/Kavaklı'da 588 m² tarım arazisi mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

YENİŞEHİR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198213
Şehir : Bursa / Yenişehir
Semt-Mahalle : KAVAKLI MAH. / YENİŞEHİR
: 588

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 24.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/18 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
20,580 TL
Birinci Satış Günü
:
28.09.2020 10:00
Satış Yeri
:
Yenişehir Adliyesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YENİŞEHİR
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/18 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

(İhale Teminatının banka hesabına yatırılması gerekmekte olup, gerekli bilgi aşağıdadır)
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa il Yenişehir ilçe kavaklı köyü , bağlar mevkii 126 ada 38 parsel bağ vasıflı taşınmaz ;sulama imkanı olmayan, meyilli, killi-kumlu toprak yapısında ve içerisinde bakımsız, verimsiz çalılaşmış zeytin ağaçlarının olduğu tespitleri yapılmıştır. Taşınmaz 3. sınıf tarım arazisi vasfındadır.Kadastral yola cephelidir.
Yüzölçümü : 588 m2
İmar Durumu : 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planı içerisinde tarım alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 20.580,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttur.
Satış Günü : 28/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Yenişehir Adliyesi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa il Yenişehir ilçe, Kavaklı köyü bağlar mevkii 126 ada 33 parselde bağ vasıfl olarak kayıtlı olan taşınmaz sulama imkanı olmayan, meyilli, killi-kumlu toprak yapısında ve içerisinde kurumuş zeytin ağaçlarınınolduğu kurumuş bağ vaziyetinde olduğu tespitleri yapılmıştır.Taşınmaz 3.sınıf tarım arazisi vasfınadır. Kadastral yolu yoktur.
Yüzölçümü : 1.150 m2
İmar Durumu : 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planı içerisinde tarım alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 34.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttur.
Satış Günü : 28/09/2020 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : Yenişehir Adliyesi İcra Dairesi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa il Yenişehir ilçe Kavaklı köyü . 126 ada 37 parsel bağ vasıflı taşınmaz ; sulama imkanı olmayan, meyilli, killi-kumlu toprak yapısında ve içerisinde kurumuş zeytin ağaçlarının ve kendiliğinden yetişmiş çalıların olduğu tespit edilmiştir.Taşınmaz 3 sınıf tarım arazisi vasfında olup kadastral yolu yoktur.
Yüzölçümü : 825 m2
İmar Durumu :1/100.000 ölçekli çevre düzeni içerisinde tarım alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 24.750,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttur.
Satış Günü : 28/09/2020 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri : Yenişehir Adliyesi İcra Dairesi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Yenişehir (Sulh Hukuk Mahkemesi) Satış Memurluğunun , Yenişehir (Bursa) Şubesbinde bulunan TR310001500158007300635320 nolu İBAN numarasına İHALE KATILIMCISINA AİT İSİM SOY İSİM T.C NOSU İLE (ŞİKRET İSE VERGİ NUMARASI İLE BİRLİKTE ) AÇIKLAMALI olarak ,yatırmaları veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. (İhale katılımcısı ile parayı hesaba yatıran kişi arasında çelişki olur iseihale katılımcısı bu durumda ihaleye alınmayacaktır. Satış saatine kadar hesaba geçmeyen ya da geç geçen teminat olur ise bu durumda ihale katılımcısı ihaleye kabul edilmeyecektir. ) Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,İş bu satış ilanı ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı, tebliğ yapılamayan alakadarlara İ.İ.K.'nun 127 nci maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olacağı, satışa vekalet ile iştirak etmek isteyenlerin , vekalet aslını dosyada alıkonulmak üzere ibraz etmeleri aksi halde artırmaya dahil edilmeyecekleri ilan olunur. 23/07/2020

Dursun MEŞE
Satış Memuru
132558

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR