NAZİLLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yenipazar Çarşı'da tarım arazisi icradan satılıktır

NAZİLLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01187379
Şehir : Aydın / Yenipazar
Semt-Mahalle : ÇARŞI MAH. / YENİPAZAR
: 5299
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 10.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/236 Talimat
Muhammen Bedeli
:
148,394 TL
Birinci Satış Günü
:
01.09.2020 12:15
İkinci Satış Günü
:
30.09.2020 12:15
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Yeşilyurt Mah. 380 Sok No 2 Kat 4 ( Nazilli Vergi Dairesi 4.Kat) NAZİLLİ / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NAZİLLİ İCRA DAİRESİ
2019/236 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın ili, Yenipazar İlçesi, Çarşı Mahallesi, 458/5 ada parsel, 5.299,79 m2 yüzölçümlü tarla vasfında taşınmaz, kumlu-tınlı , süzek, orta bünyeli %0-2 eğimli, tapu kaydına göre tarla vasfında gözükse de keşif anında üzerinde hububat tarımı yapıldığı tespit edilmiştir. Arazi sulu tarıma elverişli düz bir tarım arazisi yapısındadır.Taşınmazın kenarından su geçmekte, her türlü tarıma elverişlidir. Parsele arazi yolu ile ulaşım sağlanmakta olup, ulaşımı kolaydır. 3083 sayılı kanunun uygulama alanına alınmıştır. Bölge için tespit edilen dağıtım normundan daha küçük parçalara rızaen veya hükmen taksim edilemez ve ifraz işlemlerine konu olmaz. 5403 sayılı Toprak Arazi kullanım kanununun 14. maddesi kapsamında büyük ova alanında kaldığına dair belirtme.
Yüzölçümü : 5.299,79 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 148.394,12 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir. 3083 sayılı kanunun uygulama alanına alınmıştır. Bölge için tespit edilen dağıtım normundan daha küçük parçalara rızaen veya hükmen taksim edilemez ve ifraz işlemlerine konu olmaz. 5403 sayılı Toprak Arazi kullanım kanununun 14. maddesi kapsamında büyük ova alanında kaldığına dair belirtme.
1. Satış Günü : 01/09/2020 günü 12:15 - 12:20 arası
2. Satış Günü : 30/09/2020 günü 12:15 - 12:20 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Yeşilyurt Mah. 380 Sok No 2 Kat 4 ( Nazilli Vergi Dairesi 4.Kat) NAZİLLİ / AYDIN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/236 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR