GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yavuzeli/Sarılar Mahallesi'nde 56789 m² tarım arazisi icradan satılıktır (çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945293
Şehir : Gaziantep / Yavuzeli
Semt-Mahalle : SARILAR MAH. / YAVUZELİ
: 56789
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/142466 Esas
Muhammen Bedeli
:
340,735 TL
Birinci Satış Günü
:
11.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
GAZİANTEP ADLİYE SARAYI MEZAT SALONU ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ
2017/142466 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Yavuzeli İlçesi, Sarılar Mah. Yamaç Bağ Mevkii, 160 Ada, 14 Parselde kayıtlı Fıstıklık vasfında ki taşınmaz.

Özellikleri: Paftasında yapılan inceleme sonucunda Dava konusu Taşınmazın İmar Planı dışında kalmakta olduğu, Mücavir Alan ve Belediye Hudutları İçerisinde olduğu , Arsa Vasfı Kazanmadığı ,Belirtilen sebeplerden Dolayı Tarım Arazisi olarak değerlendirilmesi yapılacaktır. Taşınmaz Keşif esnasında incelemesinde sonucunda Tapu Kaydında belirtildiği gibi Fıstıklık Olduğu, Dava Konusu Taşınmazın İçerisinde Verim çağında ürün veren A. Fıstık Ağaçlarının bulunduğu ve Fıstık Bahçesi olduğu Tespit edilmiştir. Taşınmaz Kayalık ve Taşlık 4 sınıf Tarım arazisidir. Eğim Yer yer değişmekte olup,%5-ile %15 arası değişiklik arz etmektedir. Taşınmaz Killi, Tınlı- kireçli- Taşlık Kayalık Toprak derinliği az Topoğrafik yapıya sahiptir. Taşınmaz, Gaziantep ili, Yavuzeli İlçesi Sanlar Mahalle sınırları içinde olup, Mahalle merkezine Kuş uçuşu 1 km. -Kadastro yoluna 100 metre ,Yavuzeli İlçe Merkezine Kuş uçuşu 23 km. Gaziantep -il merkezine kuş uçuşu yaklaşık 49 km . Taşınmazın Kadastro Yoluna Kuş uçuşu 1 km. olup, Ulaşım Ancak Diğer Parsellerin sınırlarından geçilmek suretiyle ulaşmak mümkündür. Bu durum Taşınmazın Değerine etkileyen Olumsuz bir durumdur. Taşınmaz Kayalık ve Taşlık 4 sınıf Tarım arazisidir. Eğim Yer yer değişmekte olup,%5-ile %15 arası değişiklik arz etmektedir. Taşınmaz üzerinde bulunan A. Fıstık Ağaçlarının Melengiç (Yabani Ağaç) dan aşılanma yolu ile elde edilmiştir. Taşınmaz üzerinde yer yer büyük boşluklar bulunduğu Ayrıca sürülemeyecek derecede Kalayhk yerlerin bulunduğu, Taşınmazın yer, yer sürülmüş olduğu, Taşınmazın bir kısmında ise Çalılık olduğu Boşlukların bulunduğu, Ağaçlarının Kısmen Tam gelişmiş kısmen de Taç yapısı çok zayıf gelişmemiştir. A. fıstık Ağaçlarının bulunduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz çevreye hakim bir konumda bulunmaktadır. Dolayısıyla Makineli Tarıma Tam uygun olan Yerlerden değildir.
Yüzölçümü : 56.789,33 m2
İmar Durumu : İmar Planı Dışında Kalmakta
Kıymeti : 340.735,98 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : 5403 Sayılı Kanunun 14. Maddesi Gereğince Bakanlar Kurulu Kararı İle İlan Edilen Büyük Ova Kuruma Alanında Kalmaktadır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının İzni Olmadan Bitkisel Üretim Amacı Dışında Kullanılamaz.
1. Satış Günü : 11/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 08/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri :GAZİANTEP ADLİYE SARAYI MEZAT SALONU ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Yavuzeli İlçesi, Yöreli Mah. Karataş Mevki, 154 Ada, 14 Parselde kayıtlı Sulu Tarla vasfında ki taşınmaz.
Özellikleri: YÖRELİ Mahalle/Köy, Karataş Mevki, Sulu Tarla Nolu Bağımsız Bölüm Paftasında yapılan inceleme sonucunda Dava konusu Taşınmazın İmar Planı dışında kalmakta olduğu, Mücavir Alan ve Belediye Hudutları içerisinde olduğu, Arsa Vasfı Kazanmadığı .Belirtilen sebeplerden Dolayı Tarım Arazisi olarak değerlendirilmesi yapılacaktır. Taşınmaz Keşif esnasında İncemeler sonucunda Tapu Kaydında belirtildiği Sulu Tarladır. Taşınmaz Killi?T inli - kireçli-az kumlu Toprak derinliği İyi,1.sınıf verimli %1 eğimlidir. Topografik yapıya sahip olup, Dikdörtgen geometrik şeklindedir. Taşınmaz Tapu Kaydında belirtilmiş olduğu gibi sulu Tarladır. Keşif tarihi itibariyle Buğday ekili olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz, Gaziantep ili, Yavuzeli İlçesi Yöreli Mahalle sınırları içinde olup , Mahalle merkezine Kuş uçuşu 2 km, -Yavuzeli ilçe merkezine 3 km -Gaziantep İl merkezine kuş uçuşu yaklaşık 38 km. Taşınmazın Kadastro Yoluna Kuş uçuşu 120 metre olup, Ulaşım Ancak Diğer Parsellerin sınırlarından geçilmek suretiyle ulaşmak mümkündür. Bu durum Taşınmazın Değerine etkileyen Olumsuz bir durumdur. Taşınmazın Bölge şartlarında ve Ekolojisinde her türlü ürün Yetiştiriciliğine uygun olan yerlerdendir. Meyveli ( Bölge Şartlarına uygun A. Fıstık, Bağ , Zeytin, Ağaçlan vs) Yetiştirilmesine ve Meyvesiz Ağaçların Yetiştirilmesine Dolayısıyla Makineli Tarıma uygun olan Yerlerdendir
Yüzölçümü : 9.700,00 m2
İmar Durumu : İmar Planı Dışında Kalmakta
Kıymeti : 145.500,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : 5403 Sayılı Kanunun 14. Maddesi Gereğince Bakanlar Kurulu Kararı İle İlan Edilen Büyük Ova Kuruma Alanında Kalmaktadır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının İzni Olmadan Bitkisel Üretim Amacı Dışında Kullanılamaz.
1. Satış Günü : 11/04/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 08/05/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : GAZİANTEP ADLİYE SARAYI MEZAT SALONU ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/142466 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.08/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR