GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yavuzeli/Göçmez Mahallesi'nde tarım arazisi icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925884
Şehir : Gaziantep / Yavuzeli
Semt-Mahalle : GÖÇMEZ MAH. / YAVUZELİ
: 16600
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/167349 Esas
Muhammen Bedeli
:
705085 TL
Birinci Satış Günü
:
07.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2016/167349 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAPU KAYDI :Gaziantep İli,Yavuzeli İlçesi,Göçmez Mahallesi,Fıstıklık Mevkii,602 Parsel, yüzölçümü 16.600m2,tapu kaydında fıstıklık olarak belirtilen taşınmaz ÖZELLİKLERİ: Genel olarak A.fıstık ağaçlarının dikili olduğu ve taşınmazın fıstıklık olarak tapu kayıtlarında belirtilmiş olduğu gibidir.Taşınmaz üzerinde bulunan ağaçların verim yaşında olduğu verim verdiği tespit edilmiştir. Taşınmaz kapama fıstık bahçesidir. Taşınmaz makinalı tarıma uygun olan yerlerdendir. Taşınmazın toprak yapısı killi tınlı- az taşlı eğimi %0-1 eğimsiz, 1. sınıf verimli kuru tarım arazisi olduğu belirtilmiştir. Ulaşımı kolaydır. Taşınmazın tamamı yaşları 30 yaş üzeri nizami aralıklarla sıralı dikilmiş bakımları yapılmış verim çağında olan A.Fıstık ağaçlarının olduğu belirtilmiştir. Zeminin sürülü olduğu belirtilmiştir Taşınmaz makineli tarıma uygun olup bölge şartlarında her türlü ürünün yetiştirilmesine uygundur.
İmar Durumu :Mücavir alan sınırları içinde, imar planı dışında, imara alınmamıştır. Arsa vasfı kazanmamıştır. Belediye hizmetlerinden yararlanan yerler dışında kalmaktadır.Belirtilen nedenlerden dolayı tarım arazisidir.
Kıymeti : 705.085,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 5403 Sayılı kanunun 14. Maddesi gereğince Bakanlar Kurulu Kararı ile ilan edilen büyük ova koruma alanında kalmaktadır. Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın izni olmadan bitkisel üretim amacı dışında kullanılamaz.
1. Satış Günü : 07/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/167349 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.04/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR