YATAĞAN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Yatağan/Gökpınar Mahallesi'nde 34600 m² tarla mahkeme kararıyla satılıktır

YATAĞAN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062162
Şehir : Muğla / Yatağan
Semt-Mahalle : GÖKPINAR MAH. / YATAĞAN
: 34600
Yayınlandığı Gazeteler

DEMEÇ 04.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
872,373 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 15:15
Satış Yeri
:
Yatağan Adliye Binasının Önünde

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YATAĞAN
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/8 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz köy yerleşik alanı dışında, tarımsal arazi içerisinde kalmaktadır. Derin profilli, kumlu-tınlı toprak yapısında makineli tarıma elverişli, devlet eliyle yapılmış kazan göleti sulama alanı içinde bulunmaktadır. Buğday, arpa, tütün, fiğ, bakla, mısır, susam, karpuz, kavun, patlıcan, biber, domates, yonca, sudan otu gibi ürünlerin yetiştirilmesine uygun, sulu tarım arazisi niteliğinde bir taşınmazdır. Taşınmazın içerisinde değişik yaşlarda ve sayıda çoğunluğu dut olmak üzere, badem, çınar ve ceviz ağaçları bulunmaektadır. Ağaçların araziye dağılışları homojen olmayıp, kimi yerde sık kimi yerde seyrek olarak rastgele araziye dağılmış durumdadır.
Adresi : Gökpınar Mahallesi, Kızılcağız Mevkii, 206 parsel Yatağan / MUĞLA
Yüzölçümü : 34.600,00 m2
Kıymeti : 872.373,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 5403/5578 S.Y gereğince arazi tapulaştırması kapsamındadır.
1. Satış Günü : 08/11/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Yatağan Adliye Binasının Önünde
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR