YATAĞAN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Yatağan/Eskihisar Mahallesi'nde 1872 m2 tarla mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

YATAĞAN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997112
Şehir : Muğla / Yatağan
: 1872
Yayınlandığı Gazeteler

DEMEÇ 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
25,009 TL
Birinci Satış Günü
:
08.07.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.08.2019 10:30
Satış Yeri
:
YATAĞAN ADLİYE BİNASI ÖNÜNDE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YATAĞAN
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/10 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Muğla İl, Yatağan İlçesi, Eskihisar Mahallesi, Karşıyaka Mevkii, 755 Parsel sayılı tarla vasıflı taşınmaz. Taşınmaz 1. DereceSit Arkeolojik alanında bulunmaktadır. Mahalle merkezi ve meskun alana uzaktadır. Kadastral yola cephesi vardır. Ulaşım sorunu yoktur. Belediye ve diğer kentsel alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz fiilen tarımsal arazi (zeytinli tarla) olarak kullanılmaktadır. Makineli tarıma elverişlidir. Sulama imkanı yoktur. Taşınmaz içerisinde değişik yaşlarda ve sayıda çoğunluğu zeytin olmak üzere badem, asma, ceviz gibi ağaçlar bulunmaktadır.
Adresi : Eskihisar Mah. Yatağan / MUĞLA
Yüzölçümü : 1.872 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Kadastrol Parseldir.1. Derece arkeolojik Sit alanıdır.
Kıymeti : 25.009,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TKİ Kömür İşletmeleri Kurumu Ruhsat Sahası İçinde Kalmaktadır.
1. Satış Günü : 08/07/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 05/08/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : YATAĞAN ADLİYE BİNASI ÖNÜNDE -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Muğla İli, Yatağan İlçesi, Eskihisar Mahallesi, Sarnıçbaşı Mevkii, 2543 Parsel sayılı arsa vasıflı taşınmaz. Meskun alan içerisindedir. Yatağan-Milas karayoluna yakındır. İki yola cephesi vardır. Ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Yol, su, katı atık ulaşım gibi belediye ve kentsel altyapı hizmetlerinden fiilen yararlanmaktadır. İmar uygulaması görmüştür. İki katlı konut ve ticari bina yapımına elverişli imar durumuna sahiptir. Fakat üzerindeki mevcut yapılar yıkılmadan üzerine yenisinin yapılması mümkün değildir. Üzerinde konut amaçlı kullanılmakta olan tek katlı bir ev ve müştemilatları ile muhtelif cins, yaş ve sayıda meyveli-meyvesiz ağaçlar ve süs bitkileri mevcuttur.
Adresi : Eskihisar Mah. Yatağan / MUĞLA
Yüzölçümü : 860,00 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 1/25.000 ölçekli Muğla Nazım İmar Planı İçerisindedir.
Kıymeti : 161.988,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TKİ Kömür İşletmeleri Kurumu Ruhsat Sahası İçinde Kalmaktadır.
1. Satış Günü : 08/07/2019 günü 10:45 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 05/08/2019 günü 10:45 - 10:55 arası
Satış Yeri : YATAĞAN ADLİYE BİNASI ÖNÜ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Yatağan İlçesi, Eskihisar Mahallesi, Karşıyaka Mevkii, 754 Parsel sayılı tarla vasıflı taşınmaz. Mahalle merkezi ve meskun alana uzaktadır. Yola cephesi vardır. Belediye ve diğer kentsel altyapı hizmetlerinden yararlanmamaktadır. Kırsal yerleşim alanı dışında olup fiilen tarımsal arazi (zeytinli tarla) olarak kullanılmaktadır. Makineli tarıma elverişli, sulama imkanıyoktur.Taşınmaz üzerinde değişik yaşlarda ve sayıda çoğunluğu zeytin olmak üzere, badem, asma, ceviz gibi ağaçlar bulunmaktadır.
Adresi : Eskihisar Mahallesi Yatağan / MUĞLA
Yüzölçümü : 6.740 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/25.000 ölçekli Muğla Nazım İmar Planı İçerisindedir. Birinci derece Arkeolojik sit alanıdır.
Kıymeti : 80.865,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TKİ Kömür İşletmeleri Kurumu Ruhsat Sahası İçinde Kalmaktadır.
1. Satış Günü : 08/07/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 05/08/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : YATAĞAN ADLİYE BİNASI ÖNÜ - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Binde 5,69Damga vergisi, %18 KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR