GEMLİK İCRA DAİRESİ

Yalova Armutlu'da 1000 m² tarla icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181299
Şehir : Yalova / Armutlu
Semt-Mahalle : MECİDİYE KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 1000
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 27.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1175 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.08.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
11.09.2020 09:30
Satış Yeri
:
Hisar Mah. Gemlik Yeni Adliye Sarayı, Giriş Kat. İcra Müd. Yanı, Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK
İCRA DAİRESİ
2019/1175 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satış konu taşınmaz; Yalova İli, Armutlu İlçesi, Mecidiye Köye Aktopuk Mevkii 101 Ada, 39 Parsele kayıtlıdır. Taşınmaz yer yer değişmekle birlikte, %3-5 arasında meyilli olup, az meyilli arazilerdendir. Erozyon problemi yoktur. Makinalı tarıma uygundur. Kadarstro yolu vardır. Armutludan Mecidiye Köyüne ulaşımı sağlayan 68. sokak ve İstiklal 66 sokağa cepheli olup 3 tarafı yoldur. Toprak yapısı killidir. Orta bünyeli toprak profiline sahiptir. Tuzluluk, alkalilik ve drenaj bozukluğu gibi verime olumsuz etki eden problemleri bulunmayan bir toprak yapısına sahiptir. Toprak orta verimlidir. ^sınıf tarım arazisi niteliğindedir. Taşınmaz üzerinde 2 adet ağaç vardır. Etrafı çit ile çevrilidir. Taşınmaz bölgede yetiştiriciliği yapılan tarla bitkileri, sebze ve meyve yetiştiriciliğine uygun olup çevresi sebzelikler ve meyvelikler ile kaplıdır. İklim ve sıcaklık bakımından meyve ve sebze yetiştiricilği için uygun bir bölgede olduğu anlaşılmaktadır. Yetiştirilicek ürünlerden iklim olaylarından etkilenmezse her yıl düzenli ve ekonomik ürün alınabilir. 5.000 metre denize kuşuçusu, 2.880 metre ve Gemlikten Armutluya alışımı sağlayan Gemlik-Armutlu karayoluna kuşuçuşu 2.650 metre mesafededir. Taşınmaz elektrik, içmesuyu vb. gibi hizmetlerinden faydalanabilcek konum ve özelliktedir.
Adresi : Mecidiye Köye 101 Ada 39 ParselArmutlu / YALOVA
Yüzölçümü : 1.000 m2
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Armutlu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan şifai bilgiye göre; Mecidiye Köy 101 Ada 39 Parsel Tarım alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/08/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 11/09/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Hisar Mah. Gemlik Yeni Adliye Sarayı, Giriş Kat. İcra Müdürlüğü Yanı, Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1175 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR