VAN 2. İCRA DAİRESİ

Van/Tuşba'da 7984 m² hisseli sulu tarım arazisi icradan satılıktır

VAN 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036740
Şehir : Van / Tuşba
Semt-Mahalle : GÜVENÇLİ MAH. / İSKELE
: 7984
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6258 ESAS
Muhammen Bedeli
:
122,451 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
23.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
VAN BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI ZEMİN KAT 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ÖNÜ İPEKYOLU/VAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.VAN 2.İCRA DAİRESİ
2018/6258 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Van ili, Tuşba ilçesi, Güveçli Mahallesi, Köyaltı mevkii, 7 cilt, 603 sayfa, 113 ada, 67 parselde kayıtlı 1/60 ile 53/60 hisseli toplamda 54/60 hisseli 7.984,58 m² yüzölçümlü (54/60=7.186,12 m²) TARLA nitelikli taşınmazın bilirkişi tarafından yapılan fiziki incelemesi neticesinde; Taşınmazın toprağı tınlı, kumlu-killi yapıda, toprak iyi derinlikte +90cm üzerindedir.Taşınmaz %1/2 gibi bir eğimi sahip olup düz bir alanda bulunmaktadır.Taşınmazın doğusunda aktif durumda DSİ ye ait ana sulama kanalı, güneybatısında Güveçli ve Yeşilsu köylerine giden asfalt yol, yolun karşı tarafından 250 metre ileride 3-4 adet betonarme ve çatılı evlerin hemen arkasına üst tepede 500 metre yakınlıkta taşımalı eğitim veren devlete ait Güveçli Köyü Ortaokulu, kuzeyinde ise Tarla vasıflı parseller bulunmaktadır.Taşınmaz Van-Ağrı (Erciş) kara yoluna kuş uçuşu mesafesi 2,19 km, karayoluyla ise 4 km mesafede bulunur.Van merkeze kuş uçusu yakınlığı 28,96 km, karayolu ile aynı şekilde 28,30 km yakın olması nedeniyle tarımsal amaçlı yapılacak ve projelere kaynaklık teşkil etmesi bağlamında da diğer değer artırıcı unsurlarıda taşıdığı/haiz olduğu görülmektedir.Taşınmazın toprak yapısı organik maddece zengin, tarımsal faliyetleri kısıtlayacak erozyon, taşlılık vb. herhangi olumsuz faktör bulunmamaktadır.Taşınmazın sürekli ve kesintisiz tarımsal sulama amaçlı su kaynağı bulunmaktadır.Ürünler ana pazar durumundaki merkeze yakın olup, pazar problemi yoktur.Taşınmaz tapu kaydındaki vasıfları tarla, fiili kullanım durumu da tarla olup ikili münavebe ürün yetiştiriciliği bağlamında, yonca-hububat (arpa/buğday) münavebesi yoğun olarak uygulanmaktadır.Taşınmaz üzerinde genellikle arpa, yonca tarımı yapılmaktadır. İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 122.451,48 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında Olduğu Gibidir.
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : VAN BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI ZEMİN KAT 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ÖNÜ İPEKYOLU/VAN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK.127.MADDE"İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.”
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6258 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR