VAN 1. İCRA DAİRESİ

Van/İpekyolu'nda sulu tarım arazisi icradan satılıktır (çoklu satış)

VAN 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051906
Şehir : Van / İpekyolu
Semt-Mahalle : AĞZIKARA MAH. / ERÇEK
: 9225
Yayınlandığı Gazeteler

ŞEHRİVAN 16.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7765 ESAS
Muhammen Bedeli
:
91,422 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - VAN BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ İPEKYOLU / VAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VAN
1. İCRA DAİRESİ
2018/7765 ESAS

İPOTEĞİN PARAYA ÇEVRİLMESİ YOLUYLA TAKİPTE SATIŞ İLANININ İLANEN TEBLİĞİ

ALACAKLI : YAPI KREDİ VE BANKASI
VEKİLİ : Av. Özgür Ertaş
BORÇLU : TAMAR YAPI VE İNŞ.GIDATAR.VE HAYV.İTH.İHR. SAN.TİC.LTD.ŞTİ VERGİ NO:8170195233 (ORTAĞI VE TEMSİLCİSİ: İSRAFİL KISKANÇ(35605637016) VE ŞİRKET ORTAĞI: MURAT BEYAZTAŞ(19366310302))
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Van İl, İpekyolu İlçe, 123 Ada, 9 Parsel, ERÇEK (GÖLÜSTÜ) Mahalle AĞZIKARAYOLÜSTÜ Mevkii, tam hisseli tarla nitelikli taşınmaz. Keşif günü alan yüzeyi az miktar karla kaplı olduğundan karlar arasında hububat(buğday)anızının tarla yüzeyinde mevcut olduğu görülmüş.Parselin güneyinde demir yolu kuzeyinde Ağzıkara mahallesi yolu , doğusunda ve batısında tarla vasıflı taşınmazlar bulunduğu görülmüş. Toprağı tınlı kumlu-killi yapıda , iyi derinlikte (+90cm üzerinde)dir.Taşınmaz %4-5 gibi bir eğime sahip olup düze yakın bir alanda bulunmaktadır. Van-Özalp ilçe karayoluna 1,66km mesafededir. Erçek mahalle merkezine (Erçek lisesine)5,12km mesafededir. Van İl Merkezine 35 km mesafededir. Parselin sınırında sulama amaçlı eski toprak arklar mevcuttur. Tarımsal faaliyeti kısıtlayacak erozyon, taşlılık vb. faktör bulunmamaktadır. Taşınmaz sulu tarla niteliğindedir. Her mevsim ulaşıma açık yol ağına sahiptir.Ürünler ana pazar durumundaki merkezlere yakın olup , pazar problemi yoktur. Taşınmaz üzerinde buğday anızı ve ekimi bulunup bunun dışında herhangi bir meyveli veya meyvesiz ağaç ile herhangi bir yapı ve müştemilat bulunmamaktadır. Erçek mahallesi uygulama imar planı dışında ancak Van ilinin 2014 yılından beri büyükşehirolması nedeniyle bu yerleşim yeride belediye mücavir alanı içinde bulunmaktadır. Taşınmazın dekara verimin ilçe ortalaması üstünde olduğu tespit edilmiştir.Arazilerin sulu , organik maddece zengin iyi derinlikte, ince bünyeli, iyi bir strüktüre ve tekstüre sahip yüksek verimli her türül sebze ve meyve yetiştiriciliğine, hububat ve yem bitkisi yetiştirilciliğine imkan sağlanmaktadır.
Yüzölçümü : 9.225,23 m2
Kıymeti : 91.422,03 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - VAN BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ İPEKYOLU / VAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Van İl, İpekyolu İlçe, 160 Ada, 8 Parsel, ERÇEK (GÜNDOĞDU) Mahalle, ÖZALP YOLALTI Mevkii, tam hisseli tarla nitelikli taşınmaz. Van-Özalp karayolunun kuzey yönünde alt kısmında ve yola sınırdaş olan parselle bitişiktir. Ana karayoluna yaklaşık 95-98 metre mesafededir. Erçek mahalle merkezine ( Erçek lisesine)5 km mesafededir. Van il merkezine 33km mesafededir. Parsel üzerinde hububat (buğday)ekiminin yapılmış olduğu, Parselin dört tarafında tarla vasıflı taşınmazlar mevcut olduğu bölgedeki arazi %4-5 gibi güney kuzey yönünde eğimli olup toprak tınlı killi yapıda iyi bir derinliğe (+90cm) sahip ve organik madde bağlamında zengin ve verimli bir alanda bulunmaktadır. Parselin sınırında sulama amaçlı eski toprak arklar mevcuttur. Tarımsal faaliyeti kısıtlayacakerozyon, taşlılık vb. faktör bulunmamaktadır. Taşınmaz sulu tarla niteliğindedir.Her mevsim ulaşıma açık yol ağına sahiptir.Ürünler ana pazar durumundaki merkezlere yakın olup , pazar problemi yoktur. Taşınmaz üzerinde buğday anızı ve ekimi bulunup bunun dışında herhangi bir meyveli veya meyvesiz ağaç ile herhangi bir yapı ve müştemilat bulunmamaktadır. Erçek mahallesi uygulama imar planı dışında ancak Van ilinin 2014 yılından beri büyükşehirolması nedeniyle bu yerleşim yeride belediye mücavir alanı içinde bulunmaktadır. Taşınmazın dekara verimin ilçe ortalaması üstünde olduğu tespit edilmiştir.Arazilerin sulu , organik maddece zengin iyi derinlikte, ince bünyeli, iyi bir strüktüre ve tekstüre sahip yüksek verimli her türlü sebze ve meyve yetiştiriciliğine, hububat ve yem bitkisi yetiştirilciliğine imkan sağlanmaktadır.
Yüzölçümü : 16.376,55 m2
Kıymeti : 182.598,53 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - VAN BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ İPEKYOLU / VAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7765 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur
Alacaklı vekili tarafından aleyhinize sürdürülen icra takibi sırasında adınıza çıkartılan satış ilanının şirket binası yıkılmış olduğundan tebliğ edilemeden iade edilmesi nedeniyle yaptırılan adres soruşturması neticesinde de adresinizin tespiti mümkün olmadığından resmi kurumlarca bildirilen adreslere de tebliğ mümkün olmadığından alacaklı vekilinin talebi gereğince satış ilanının 7201 sayılı tebligat kanununun 28.maddesi gereğince ilanen tebliğine karar verilmiştir.
İşbu satış ilanının ilanen tebliği ile yukarıda bilgileri verilen taşınmazın belirtilen gün, saat ve yerde ve belirtilen şartlarda açık artırma suretiyle ihalesinin yapılacağı, satış ilanı tebliği yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR