ÇATAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Van Çatak ilçesi Görentaş mahallesi'nde 16034 m2 tarla icradan satılıktır

ÇATAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155012
Şehir : Van / Çatak
Semt-Mahalle : GÖRENTAŞ MAH. / ÇATAK
Yayınlandığı Gazeteler

BÖLGE 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90,596 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
ÇATAK İCRA DAİRESİNDE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇATAK
İCRA DAİRESİ 2019/11 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Van İl, Çatak İlçe, 111 Ada, 100 Parsel, GÖRENTAŞ Mahalle/Köy, ilgili parsel İlçe İmar planı dışında kaldığı, parsel arsa niteliği taşımayıp tarım arazisidir. Belediyenin imarlı alanı dışında Çatak İlçe merkezine 25-30 km mesafede Görentaş mahallesinde 4-5 km uzaklıkta yayla ve mera alanlarına komşu olduğu bir mevkidedir. Kıraç şartlarda tarımsal ürünlerin yetiştirilmesi için asgari düzeyde uygun ekolojik verilerek sahip olduğu görülmüştür. toprak yapısı tınlı, kısmi yerlerde zeminde yüzeysel kumlu olduğu,parsel iki kanyon arasında ve düzlük bir alanda bulunmaktadır. ilçe merkezine ulaşımı sağlayan Van-Çatak ara yolundan itibaren arazi yolu ile sağlanmaktadır. Taşınmazda elde edilen ürünler ilçe merkezinde pazarlama imkanı bulunmaktadır. parselin bulunduğu mevki ve komşuluğunda kadim, dere, akarsu ve vb doğal kaynak suyu ile devlet eliyle yapılmış bir kanal ve kanalet benzeri yapı olmadığı tespit edilmiştir.
Adresi : Görentaş Mahallesi Şeyhler mevkii, Çatak/VAN
Yüzölçümü : 16.034,81 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 90.596,68 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : .
1. Satış Günü : 29/04/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : ÇATAK İCRA DAİRESİNDE -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR