ÇUBUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Üzerinde yığma yapı,depo,kümes bulunan tarla icradan satılıktır

ÇUBUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876362
Şehir : Ankara / Çubuk
Semt-Mahalle : GÜLDARPI MAH. / ÇUBUK
: 9951
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 13.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/647 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2738146 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU ÇUBUK/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇUBUK
İCRA DAİRESİ
2017/647 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara ili, Çubuk ilçesi, Güldarpı Mah. Yumuk Mevkii, 128 ada 8 parsel sayılı taşınmaz 9.951,53 m2 yüzölçümlü olup tapu kayıtlarında tarla vasfındadır. Parsel Ankara-Çubuk karayoluna cepheli konumdadır. Taşınmazın çevresinde tek katlı ve iki katlı yapılaşmalar mevcut olup meskun mahaldedir. Taşınmaz DOP kesintisi yapılmamış arsa niteliğinde kadastro parselidir.Bölgede her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Parsel üzerinde:
A) Kullanım alanı 72,00 m2 olan tek katlı kargir-yığma olarak yapılmış, mesken olarak kullanılan yapının bulunduğu, dış cephesinin sıvalı ve boyalı, giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap doğrama, pencereler pvc olup ısı camlıdır. 3 oda, antre-koridor, banyo, wc, mutfak ve ön cephesinde teras hacimlerinden ibaret olup antre zemini kalebodur kaplı, odaların zemini ahşap lambiri kaplı, mutfak, banyo ve wc zemini ve duvarlarının fayans kaplı, teras zemini karo kaplıdır. Isınma sistemi sobalı olup bina 15-20 yıllıktır. Meskene bitişik durumda 15,00 m2 kullanım alanlı yığma depo bulunmaktadır.
B) Kullanım alanı 85,00 m2 olan tek katlı prefabrik olarak yapılmış mesken olarak kullanılan yapının bulunduğu, giriş kapısı ve iç kapılar ahşap, pencereler alüminyum doğrama+cift camlıdır. 2 oda, 2 salon, wc, mutfak hacimlerinde ibarettir.odaların zemini laminat kaplama, salonun ve mutfağın zemini seramik kaplamadır.Isınma sistemi sobalı olup 15-20 yıllıktır.
C) Kullanım alanı 135,00 m2 olan kayrak taşı temel üzerine tek katlı yığma olarak yapılmış, mesken olarak kullanılan müstakil evin bulunduğu, dış cephesinin amerikan siding kaplı, dış kapısı çelik kapı, iç kapılar amerikan panel kapı, pencereler pvc doğrama+cift camlıdır. 4 oda, antre+koridor, salon, banyo, wc, mutfak ve ön cephesinde teras hacimlerinden ibarettir. Antre, salon, odaların ahşap lambiri kaplı, mutfak zemini, wc ve banyo zemini ve duvarları fayans kaplama, teras zemini kayrak taşı kaplama, Isınma sistemi kat kaloriferi olup bina 5-10 yıllıktır. Binanın ön cephesinde yürüme yoluna bağlanan 24,00 m2 beton bordür+kilit taşı parke olarak yapılmış bağlantı yolu bulunmaktadır. D) Kullanım alanı 415,00 m2 olan atölye vasfında yığma binanın olduğu, giriş kapılarının demir doğrama, atölyenin zemininin beton kaplama olduğu, içerisinde 2 katlı ofis olarak kullanılan yapının bulunduğu, profil malzeme beşik çatısının üzerinde oluklu çinko kaplı olduğu, yapının 15-20 yıllık olduğu,atölyenin ön cephesinde 190,00 m2 kullanım alanlı boru malzemeden sundurmanın bulunduğu, Atölyeye bitişik konumda 7,50 m2 kullanım alanlı deponun bulunduğu,
E) Kullanım alanı 95,00 m2 olan depo+kümes vasfında yığma binanın olduğu, giriş kapısının demir doğrama, beşik çatısının üzerinin kiremit kaplı olduğu, yapının 15-20 yıllık olduğu,
F) Bekçi evi ile çim halı saha arasında L:150 mt. uzunluğunda, 3,00 mt. genişliğinde kenarları bordür, arası aşınma direnci yüksek, emicilik özelliği olan kiremit renkli granül malzemeden tartan pist olarak yapılmış yürüme yolunun olduğu,
G) Çim sahanın çevresinde L:54,00 mt, h:6,00 mt yüksekliğinde boru fens telinin bulunduğu, L:16,00 mt, h:2,50 mt. yüksekliğinde beton direkli fens telinin bulunduğu,yürüme yolu boyunca L:150 mt. uzunluğunda, h:1,80 mt. yükseliğinde beton direkli fens telinin bulunduğu, stablize yol tarafında L:252,00 mt. uzunluğunda, h:1,50 mt. brüt beton üzeri h:1,10 mt. kutu profilli fens telinin bulunduğu, Ankara-Çubuk karayolu cephesinde 6,00 mt x3,00 mt. ve 4,00x3,00 mt. ebatında demir doğrama+saç kapının bulunduğu tespit edilmiştir. Parsel üzerinde vişne, armut,iğde, dut, kiraz, kayısı, elma, badem, erik, ceviz, ayva, şeftali, karaçam, sedir, mazı (boylu). ardıç (boylu), göknar, ladin(mavi) salkım söğüt, çınar, gül, leylak, ligüstrüm (kurtbağrı) ağaçları bulunmaktadır. Yeşil çim alanı 750,00 m2 dir. Taşınmazın arsa değeri :2.189.337,00 TL, Taşınmazın üzerindeki binalar ve ağaçlar dahil tüm müştemilat değeri:548.809,00 TL, Taşınmazın toplam değeri :2.738.146,00 TL
Adresi : Ankara-Çubuk, Güldarpı Mah. Ankara Bulv. (128 ada 8 parsel)
İmar Durumu : 3194 sayılı imar kanunu'nun 18.md. uygulaması görmemiş kadastro parselidir. Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ''konut-park alanı'' ve yol içerisinde kalmaktadır. Parsel ve çevresinde başlatılan revizyon imar planı çalışmaları devam etmektedir. (Çubuk Bel.Bşk. yazısı)
Kıymeti : 2.738.146,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :1-İmar düzenlemesine alınmıştır. 2-3083 sayılı yasanın 13.md. Gereğince kısıtlıdır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı. Diğer bilgiler tapu takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU ÇUBUK/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/647 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR