UŞAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak Merkez'de tarla ve kargir yapılar icradan satılıktır

UŞAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961450
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : SUSUZÖREN KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 5300
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/881 ESAS
Muhammen Bedeli
:
433,953 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 15:40
İkinci Satış Günü
:
22.05.2019 15:40
Satış Yeri
:
Yeni Adliye Sarayı Şeker Fabrikası Yanı No:55 UŞAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
UŞAK
2. İCRA DAİRESİ
2018/881 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Uşak, Merkez , Susuzören Köyü,353 Parselde kayıtlı tarla vasıflı taşınmazın açık artırma suretiyle satışının yapılmasına karar verilmiştir. Taşınmaz Uşak-Susuzören-Avgan köy yolu üzerinde bulunmakta olup köy yerleşim alanı içerisindedir.Ulaşım elektrik su haberleşme gibi imkanlardan çok iyi faydalanabilir konumdadır. Halihazırda parselin üzerinde çeşitli yapılar bulunmakta ve toprak yapısı orta bünyeli olup killi tınlı yaklaşık % 0-2 eğime sahip hali hazır durumda parselin tamamında sulu tarım yapılabileceği tespit edilmiştir. Sulu tarım arazisi olarak kullanılabileceği ve sebze yetiştirilciliğine uygun ortamı bulunduğu gözlenmiştir. Buna göre yılda 2 ürün alacak şekilde yazlık ve kışlık üretim yapılabilir. Tarlanın değeri 302.973,44.-TL'dır.


1.YAPI: Yaklaşık 134 m2 miktarlı yığma kargir yapı tarzında yapılmış zemin+1.katlı olmak üzere toplam 2 katlı mesken amaçlı iskan halinde binadır. Zemin katın yanı balkonlu olup salon 3 oda mutfak banyo wc ve antre bölümlerinden oluşmaktadır. Salon ve odaların zeminleri cilasız eski ahşap rabıta tahta kaplamalı duvarları sıvalı ve pilastik badanalıdır. Mutfak fayans kaplamalı basit tezgahlı üzeri 3 sıra karo fayans kaplamalı altı dolaplı üstü raflı zeminleri dökme mozaik kaplı duvarları sıvalı ve boyalıdır. Islak hacimlerin duvarları 1/2 karo fayans zeminleri dökme mozaik kaplamalıdır. Giriş kapısının ayrı olduğu birinci katıda aynı mimari özelliklerde olup salon 3 oda mutfak banyo wc giriş antresi 2 balkon bölümlerinden oluşmakta ve diğer daire ile aynı özelliklere sahiptir. Soba ısıtmali olan meskenin iç kapıları ahşap pencereleri plastik doğramalıdır. Balkonları demir doğramalı korkuluklu olup çatısında güneş enerjisi mevcuttur. Binanı dış cephesi sıvalı ve bozuk boyalı çatısı ahşap ve kiremit örtülüdür. Bina yaklaşık olarak 30 yıllıktır. Yapı değeri 104.155,50.-TL'dir.


2.YAPI: Yaklaşık 36 m2 miktarlı yığma kargir yapı tarzında yapılmış tek katlı yarı açık müştemilat amaçlı binadır. Duvarları briket ve kerpiç örülü ahşap çatılı ve kiremit örtülü basit yapıdır. Yapı değeri 3.112,20.-TL'dır.


3.BİNA: Yaklaşık 123 m2 miktarlı yığma kargir yapı tarzında yapılmış tek katlı hayvan damı amaçlı binadır. Duvarları tuğla ve taş örülü sıvaları boyaları dökülmüş ahşap çatılı ve kiremit örtülü basit yapılıdır. Halihazırda çatısı sehim yapmış kısmen duvarları yıkılmış eskimiş ve yıpranmış görünümlüdür. Kapı ve pencereleri demir doğramalıdır. Bina değeri 9.741,60.-TL'dır.


4.YAPI: Yaklaşık 147 m2 miktarlı yığma kargir yapı tarzında yapılmış tek katlı samanlık-depo amaçlı kullanılan binadır. Duvarları briket örülü sıvalı ve boyasız demir profil çatılı ve saç örtülü basit yapılıdır. Kapı ve pencereleri demir doğramalıdır. Bina değeri 13.970.90.-TL'dır.


Adresi : Susuzören Köyü Avgan Yolu üzeri UŞAK
Yüzölçümü : 5.300 M2
Kıymeti : 433.953,64 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 15:40 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 22/05/2019 günü 15:40 - 15:50 arası
Satış Yeri : Yeni Adliye Sarayı Şeker Fabrikası Yanı No:55 UŞAK


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/881 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR