MAÇKA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Trabzon Maçka'da 1510 m2 tarım arazisi mahkeme kararıyla satılacaktır

MAÇKA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025788
Şehir : Trabzon / Maçka
Semt-Mahalle : MATARACI MAH. / MAÇKA
: 1510
Yayınlandığı Gazeteler

TAKA 16.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 Satış
Muhammen Bedeli
:
233,793 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
08.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
MAÇKA İCRA DAİRESİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MAÇKA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Maçka İlçe, 132 Ada, 5 Parsel, MATARACI Mahalle/Köy, ırmaklar Mevki, Belediye sınırları içerisinde, meskun mahalde, belediye hizmetlerinden faydalanmakta, Belediyeye, Kaymakamlığa, Alıveriş merkezlerine, Okullara, Kültürel ve Sosyal alanlara uzak konumdu. topoğrafik olarak eğimli, jeolojik olarak sağlam bir yapıya sahip. Trabzon-Gümüşhane kara yoluna 300m mesafede, ilçe merkezine 6km mesafede. mahalleye yoluna cepheli. 25 yaş ve üzeri 60 ocak, her ocakta 6 adet fındık dalı olmak üzere 360 adet fındık dalı mevcut. fındık ağaçları değeri 7.200,00-TL. Belediye İmar planı dışında kalmakta,Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği Kapsamında bir kadastro yoluna cephesi bulunması kaydı ile emsa 0.40, hmax:650m, toplam katlardaki inşaat alanı 250m2, ifraz olmadığı müddetçe bir parselde 1 adet bina yapılmasına izin verilecek imar durumunda.
Yüz ölçümü : 1.510,62 m2 Kıymeti : 233.793,00 TL, KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Herhangi bir şerh yoktur
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 08/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : MAÇKA İCRA DAİRESİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR