ERBAA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Erbaa'da 6.614 m² tarla icradan satılıktır

ERBAA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154345
Şehir : Tokat / Erbaa
Semt-Mahalle : SOKUTAŞ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 6614
Yayınlandığı Gazeteler

KELKİT 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/523 ESAS
Muhammen Bedeli
:
33,070 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Erbaa Adliyesi, Erbaa İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERBAA İCRA DAİRESİ

2020/523 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tokat İl, Erbaa İlçe, 143 Ada, 108 Parsel, Sokutaş Köy. Susuz arazidir. Köy yolunun kuzeyinde olup, doğrudan ulaşım yoktur. Köy yerleşim yerine yaklaşık 2 km uzaklıktadır. Yaklaşık %5-6 oranında eğimli, yola uzak ulaşım problemi olduğu görülmüştür. Bölgede yetiştiriciliği yapılan her türlü tarımsal üretime uygun yapıdadır. Toprak yapısı killi-tınnı bir yapıya sahiptir. Her türlü tarım alet ve makenelerinin kullanılması nedeniyle mekanik işleme uygun, tarla vasfındadır. Kaydında BEYAN olarak "Tamamen ve münhasıran bilfiil tarımsal amaçlı olarak kullanılması ve üzerinde tarımsal amaçlı yapılar ile sürekli ikamet edilen konut bulunması nedeniyle rayiç bedelin yüzde ellisi üzerinden satılan iş bu taşınmazın sonradan farklı amaçla kullanılması halinde, taşınmazın satış tarihi itibariyle rayiç bedelinin yüzde yetmişi üzerinden hesaplanacak bedel esas alınarak aradaki fark kanuni faizi ile birlikte, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 75 inci maddesi uyarınca ve 21/07/1953 tarihli ve 6183 sayılı Amme alacaklarının Tahsili Usulu Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince ecrimisil tarh, tahakkuk ve tahsiline ilişkin usullere göre son kayıt malikinden tahsil edilir.) Şeklinde belirtme konulacaktır. Ancak taşınmazın sonradan farklı amaçla kullanılması ve belirtilen mali yükümlülüklerin de taşınmazın son maliki tarafından yerine getirilmesi halinde, belirtme idarece kaldırılacaktır"şerhi bulunmaktadır.
Adresi : Sokutaş Köyü, Güllük Mevkii, 143 Ada, 108 Parsel Erbaa
Yüzölçümü : 6.614 m2
Arsa Payı : TAM - Taşınmazın tamamı (1/1) satışa konudur
İmar Durumu : Tarla vasfında olup, imar durumu yoktur.
Kıymeti : 33.070,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Satışa engel şerh yoktur. Diğerleri Tapu kaydında görüldüğü gibidir.
1. Satış Günü : 30/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Erbaa Adliyesi, Erbaa İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/523 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR