ERBAA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Erbaa'da 10.520 m² tarla icradan satılıktır

ERBAA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180753
Şehir : Tokat / Erbaa
Semt-Mahalle : CİBRİL KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 10520

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/614 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
23,670 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
07.09.2020 15:00
Satış Yeri
:
ERBAA ADLİYESİ - İCRA MÜDÜRLÜĞÜ SATIŞ BÜRO ODASI ÖNÜNDEKİ KORİDOR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2019/614 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tokat İli, Erbaa İlçesi, Cibril Köyü, Tatıroğlu Mevkii, 113 Ada, 5 Parsel'dir. Taşınmaz tarla vasfında olup, köy yolunun güneyinde köy yerleşim yerine yaklaşık 1 km uzaklıktadır. Yaklaşık %20 oranında eğimlidir, yola uzaktır. Taşınmaz üzerinde bölgede yetiştiriciliği yapılan her türlü tarımsal üretime uygun yapıdadır. Toprak fazı %1'in altındadır. Her türlü tarım alet ve makinalarının kullanılmasına uygundur. Taşınmaz tam hisse olarak satılacaktır.
Adresi : Tokat İl, Erbaa İlçe, Cimril Köyü, 113 Ada, 5 Parsel, Tatıroğlu Mevkii
Yüzölçümü : 10.520,10 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Tarla vasfında olup, imar durumu yoktur.
Kıymeti : 23.670,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Mahrumiyet yoktur.
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 07/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : ERBAA ADLİYESİ - İCRA MÜDÜRLÜĞÜ SATIŞ BÜRO ODASI ÖNÜNDEKİ KORİDOR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/614 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR