TİRE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tire/Yenioba Mahallesi'nde tarım arazisi icradan satılıktır

TİRE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925690
Şehir : İzmir / Tire
Semt-Mahalle : YENİOBA MAH. / TİRE
: 55089
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 07.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/493 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1580197 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
Tire Belediyesi hizmet binası bodrum kat meclis ve nikah salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TİRE
İCRA DAİRESİ
2018/493 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Tire İlçe, Yenioba mah.Göl mevkii 104 ada 172 parselde kayıtlı tarla. Yüksel oğlu Durmuş Ali AKIN adına tam paylı tescillidir.Mahallenin kuzeyinde mutlak tarım arazisidir. Kadastral yolu ve elektrik ,suyu vardır.İçerisinde yaklaşık 10.000,00 m² lik kısmında 2 katlı taban alanı itibariyle 60,00 m2 alanında mesken olarak kullanılan kargir bina ve 1.250,00 m² alanlı hayvan barınakları bulunmaktadır.Binaların bulunduğu kısım yüksekte , taşlık-kayalık,tarımsal faaliyet yapılamaz durumdadır.Diğer kısımlar düz konumda ,toprak yapısı olarak,killi-tınlı bünyede ,derin profilli,sulama imkanına sahip,tuzluluk, alkalilik ve drenaj gibi olumsuz özellikler taşımamaktadır.Satış kabiliyeti yüksektir.
Adresi :
Yüzölçümü : 55.089,92 m²
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 1.580.197,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : T.C.Ziraat bankasının ipoteği bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 25/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 25/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Tire Belediyesi hizmet binası bodrum kat meclis ve nikah salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/493 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR