TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Süleymanpaşa'da 5.000 m² tarla icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113304
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : KARACAKILAVUZ MAH. / KARACAKILAVUZ
: 5000
Yayınlandığı Gazeteler

TEKİRDAĞ ŞAFAK 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/140 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
107,250 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
17.03.2020 14:30
Satış Yeri
:
TEKİRDAĞ ADALET SARAYI KAT:-3 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜÖNÜ SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2018/140 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 7797 Parsel, KARACAKILAVUZ Mahalle/Köy, teldirekleri Mevkii, Tekirdağ ili Süleymanpaşa ilçesi Karacakılavuz mah. Teldirekler mevkii 7797 parsel yüzölçümü 5.000,00 m2, ana taşınmaz niteliği tarla nitelikli borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Keşif günü yapılan incelemede taşınmazın işlenen tarım arazisi olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın mahalle merkezine 900 m., mahalle asfalt yoluna 160 metre mesafede % 0-2 meyilli, taşınmazın makinalı tarıma elverişli, yağışa bağlı, II.sınıf kuru mutlak tarım arazisi olduğu, vertisoller büyük toprak grubunda, +90 cm derinliğe sahip olduğu anlaşılmış olup, taşlılık, tuzluluk, drenaj ve benzeri sorunları olmayan, killi-tınlı strüktüre sahip tarım arazisi olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz 'arazi toplulaştırma projesi' kapsamında ve tarımsal amaçla kullanıldığı tespit edilen taşınmazın değeri mevkii ve şartlarına göre olduğu gibi kullanılması halinde, Süleymanpaşa GIda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü TMO, Tekirdağ Ticaret borsası verileri dikkate alınarak tarım arazisi olarak yıllık getirebileceği gelir 'net gelir metodu' na göre hesaplanmıştır. Elektrik , su ve asfalt yola yakınlığı nedeniyle objektif değer artışı arazi değerine eklenmiştir. Taşınmazın toplam değeri 107.250Tl dir.
Adresi : Karacakılavuz Mah. Teldirekler Mevkii 7797 Parsel Süleymanpaşa TekirdağSüleymanpaşa / TEKİRDAĞ
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 107.250,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 11/07/2017 Tarih ve 15292 yevmiye ile 5403/5578 S.Y gereğince arazi toplulaştırması kapsamındadır.
1. Satış Günü : 20/02/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : TEKİRDAĞ ADALET SARAYI KAT:-3
1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜÖNÜ SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/140 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR