TEKİRDAĞ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Tekirdağ Süleymanpaşa'da 26.600 m² tarla mahkemeden satılıktır

TEKİRDAĞ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01136204
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : YAĞCI MAH. / SÜLEYMANPAŞA
: 26600
Yayınlandığı Gazeteler

HABER TRAK 21.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/1 Vesayet Satış
Muhammen Bedeli
:
416,024 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Tekirdağ Adliyesi Satış memurluğu Odası Kat:-4'

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C.TEKİRDAĞ1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No : 2020/1 Vesayet Satış

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri : Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Yağcı Mahallesi, Yemişkenli Mevkiinde kain 1086 Parselnolu, 26.600 m2 yüzölçümlü "Tarla" vasıflı taşınmaz 416.024,00 TL'den aşağı olmamak üzere satışa çıkarılmıştır.
Taşınmaz; Topoğrafik olarak % 1 - 3 eğimli, killi-tınlı toprak yapısına sahip mahalle yerleşim yerine kuş uçuşu 1700 - 1900 metre mesafededir.
KDV Oranı : %18
Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış şartları :
1- İhale Tekirdağ Adliyesi Satış memurluğu Odası Kat:-4'de açık artırma suretiyle yapılacaktır. Artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. 416.024,00 TL'den aşağı olmamak üzere alıcısına ihale olunur. Böyle bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/1 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.19/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR