TEKİRDAĞ  İCRA DAİRESİ  MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Süleymanpaşa 4700 m² tarla icradan satılıktır

TEKİRDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01201231
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : KILAVUZLU MAH. / SÜLEYMANPAŞA
: 4700
Yayınlandığı Gazeteler

TEKİRDAĞ YENİ İNAN 30.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/2678 TLMT
Muhammen Bedeli
:
178,412 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
02.10.2020 10:50
Satış Yeri
:
Tekirdağ Adliyesi -3. Kat İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Müzayede Salonu / Süleymanpaşa -Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
İCRA DAİRESİ
2020/2678 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 677 Parsel, Kılavuzlu Mahalle , Köykarşısı Mevkii, Ana taşınmaz niteliği tarla , borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Taşınmaz %4-7 meyilli , makinalı tarıma elverişli , yağışa bağlı III. sınıf özel ürün arazisi olduğu , kahverengi orman büyük toprak grubuna ait ve 50-90 cm derinliğe sahip olduğu , nispeten erezyon sorunu olduğu , taşlılık , tuzluluk , drenaj ve benzeri sorunları olmayan , killi-tınlı strüktüre sahip tarım arazisi olduğu , Kılavuzlu merkezine kuşuçuşu 400 metre mesafede olduğu tespit edilmiştir denilmiştir.

Yüzölçümü : 4.700 m2

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 178.412,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.

1. Satış Günü : 02/09/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 02/10/2020 günü 10:50 - 10:55 arası

Satış Yeri : Tekirdağ Adliyesi -3. Kat İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Müzayede Salonu / Süleymanpaşa -Tekirdağ
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/2678 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/07/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR