ŞARKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Şarköy'de 11.838 m² tarla icradan satılıktır

ŞARKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154989
Şehir : Tekirdağ / Şarköy
Semt-Mahalle : BEYOĞLU MAH. / ŞARKÖY
: 11838
Yayınlandığı Gazeteler

ŞARKÖY 24.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/158 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
118,387 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
07.07.2020 10:30
Satış Yeri
:
ŞARKÖY ADLİYESİ ZEMİN ALT KAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞARKÖY
İCRA DAİRESİ
2019/158 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Şarköy İlçe, 177 Ada, 43 Parsel, BEYOĞLU Mahalle/Köy, Sakarkaya/Aşağıovalar Mevkii, Tapu kaydı ve bilirkişi raporu raporuna göre tarla vasfında taşınmazın ipotek sahibine ait hissesi.
İMAR DURUMU: Tarla vasfındadır
HALİ HAZIR DURUMU: Satışa konu taşınmaz 11.838,76 m2 yüz ölçümlü olup, tapu kayıtlarında tarla vasıflıdır. Satışa konu taşınmazın 1/2 hissesi ipotek sahibine aittir. Parsel halen tarım arazisi olarak kullanılmakta olup arazide bağday, ayçiçeği münavebeli tarımsal faaliyet sürdürülebilir olup keşif tarihinde hali hazırda Ayçiçeği ekimi yapılmış halen boş durumdadır. Arazi Sağlamtaş İnecik Asfaltına 100 metre mesafede arazinin kadastrol yolu yoktur. arazi komşu parseller ile bir bütün olarak kullanımlmakta arazinin güney kısmı ormanlıkdır. Arazi Beyoğlu mahallesine 600 metre mesafededir. Arazide yapılan etütlerle üzerinde tarımsal yapı, inşaat, sulama kuyusu ve bahçe tesisi yoktur. Killi-tınlı toprak yapısına sahip, toprak derinliği, su geçirgenliği, su tutma kapasitesi normal olup Mutlak Tarım Arazisidir. Arazinin komşu parselleri nadaz olup boş durumdadır. Kadastrol yolu yoktur. Yol ihtiyacı komşu parsellerden karşılanmaktadır.
Adresi : Tekirdağ, Şarköy, Beyoğlu Mah. Sakaryaaşağıovalar Mevkiinde tarli
Yüzölçümü : 11.838,76 m2 İmar Durumu : Tarla
Kıymeti : 118.387,60 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/06/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 07/07/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : ŞARKÖY ADLİYESİ ZEMİN ALT KAT
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/158 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR