MURATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Muratlı'da 28500 m² tarla icradan satılıktır

MURATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01197730
Şehir : Tekirdağ / Muratlı
Semt-Mahalle : YEŞİLSIRT MAH. / MURATLI
: 28500
Yayınlandığı Gazeteler

MURATLI HİZMET 27.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/195 TLMT
Muhammen Bedeli
:
427,500 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.10.2020 10:30
Satış Yeri
:
Belediye İş Hanı 2. Kat Muratlı Belediyesi Nikah Salonu Muratlı TEKİRDAĞ -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MURATLI

İCRA DAİRESİ

2019/195 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Tekirdağ İl, Muratlı İlçe, 0 Ada, 1892 Parsel, YEŞİLSIRT Mahalle/Köy, CANBAZ TEPE Mevkii, Tekirdağ ili Muratlı İlçesi, Yeşilsırt Mahallesi 1892 Parsel sayılı taşınmaz bilirkişi raporuna göre ; Muratlı yerleşim alanına kuş uçuşu yaklaşık 7,5-8 km. Yeşilsırt Mahallesi yerleşim alanına kuş uçuşu yaklaşık 5 km Gündüzlü Mahallesi yerleşim alanına kuş uçuşu yaklaşık 2 km ve Tekirdağ- Muratlı asfaltına kuş uçuşu yaklaşık 2 km mesafededir. Taşınmaz tapu kayıtlarında tarla vasıflı olarak belirtilmektedir. Topoğrafik %5-7 eğimli bir zemine sahiptir. Taşınmaz killi- tınlı toprak yapısında, drenaj, tuzluluk ve alkalilik problemi olmayan, makinalı tarıma elverişli kuru tarım arazisidir. Parselin tarımsal amaçlı değerlendirildiği tespit edilmiştir. Parselin yol, su , kanalizasyon ve elektrik gibi belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmadığı ve imar alanı dışında olduğu görülmüştür.Taşınmaz borçlu adına TAM hisse ile kayıtlıdır.

Adresi : Yeşilsırt Mahallesi/Köyü Muratlı / TEKİRDAĞ

Yüzölçümü : 28.500 m2

İmar Durumu : İmar Alanı Dışındadır.

Kıymeti : 427.500,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.

1. Satış Günü : 02/10/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 27/10/2020 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri : Belediye İş Hanı 2. Kat Muratlı Belediyesi Nikah Salonu Muratlı TEKİRDAĞ -
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/195 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,İ.İ.K 127 md. Gereğince adresleri tapuda kayıtlı olmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade gelen ilgililere ayrıca adres tahkiki yapılmadan gazetedeki satış ilanının tebligat yerine geçeceği hususu ihtar ve ilanen tebliğ olunur.22/07/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR