TATVAN SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Tatvan/Karşıyaka Mahallesi'nde 39963 m2 tarla mahkemeden satılıktır

TATVAN SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964839
Şehir : Bitlis / Tatvan
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / TATVAN
: 39963
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 16.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 Satış
Muhammen Bedeli
:
3,323,613 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Tatvan Adalet Sarayı Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürlüğü odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TATVAN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bitlis İl, Tatvan İlçe, 1149 Ada, 2 Parsel, KARŞIYAKA Mahalle/Köy, Bulaklar altı Mevkii, Bilirkişi raporuna göre taşınmaz üzerinde yörenin geleneksel kuru tarım sisteminde yaygın olarak, buğday (genellikle ilçemizde anadolu kırmızı ve kısmende beyaz sert, beyaz buğday ile, diğer kırmızı ve buğday çeşitleri yetiştirilmektedir.) ve yonca tarımı münavebeli olarak yapılmakta iklim ve ekolojik şartlar dolayısıyla yılda bir ürün alınabilmektedir. Taşınmaz üzerinde herhangi bir özel veya kamu kurumu tarafından yapılan sulama kanalı ve sulama sistemi olmadığı görülmüştür. Taşınmaz Bitlis Tatvan Karayoluna Tatvan demiryollarına, Tatvan ilçe merkezine yakın olması, servis yolunun kenarında olması, belediye hizmetlerindenyararlanıyor olması ve çevresinde yapılaşmanın olmasından dolayı değerinde %25 lik değer artışı olacaktır .Yüzölçümü 39.963 m2 dir. Taşınmaz Bitlis Ahlat karayolu bitişiğinde olup değerli bir yerdir. Taşınmaz üzerindeki yonca ve buğdaydan kuru şartlarda yıllık 126.573,30 Tl. gelir elde edilmektedir.
Adresi : Bitlis ili Tatvan İlçesi Karşıyaka Mahallesi ,Bulaklaraltı mevkii
Yüzölçümü : 39.963,00 m2
İmar Durumu : Ticari ve konut alanı
Kıymeti : 3.323.613,30 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yok
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 10:00 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 10:00 - 10:15 arası
Satış Yeri : Tatvan Adalet Sarayı Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürlüğü odası -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR