ARAKLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Taşınmaz mal satışı

ARAKLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00432721
Şehir : Trabzon
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 29.09.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1 Satış
Muhammen Bedeli
:
127,192 TL
Birinci Satış Günü
:
04.11.2016 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.12.2016 10:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ARAKLI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2016/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli, Araklı İlçesi, Yıldızlı Mah., Kanırmağı Mevkii, 104 ada, 24 parsel sayılı yerde kain taşınmaz belediye sınırları içerisinde olup, uygulama ve mevzii imar planı dışında kalmaktadır. Taşınmaz yerleşim yerlerinden uzak, fındık ve çay tarımının yoğun olarak yapıldığı yerdedir. Zeminde yapılan incelemede taşınmazın fındık bahçesi vasfında olduğu, üzerinde 4x3 m mesafe aralıklarla dikişmiş tombul cinste ve ekonomik verim yaşında fındık ocaklarının bulunduğu, coğrafi yapı, iklim özellikleri dikkate alındığında kısmen fındık tarımına uygun özellik taşındığı, ekstra sulamaya ihtiyaç duyulmadığı, VI. sınıf tarım arazisi niteliğindeki taşınmazın %50-60 eğiminin bulunduğu, tuzluluk, alkalilik ve drenaj sorununun bulunmadığı, taşınmazın İl merkezine 37 km, Araklı İlçe merkezine 7-8 km mesafede olduğu, elektrik, yol, su, eğitim, kültür, haberleşme vb. alt yapı hizmetlerinden yararlanabilecek konumda olduğu, aynı zamanda taşınmaz üzerinde 3. sınıf A gurubu inşaat aşamasında zemin katta kolon ve perde duvarı imalatı tamamlanmış tabliye imalatına hazır durumda 120 m2, toplam değeri 22.680,00 TL olarak belirlenen yapı ile birlikte satışa arz edilen taşınmazın parsel değerinin 92.413,69 TL, üzerinde bulunan dikili muhdesat değerinin 4.113,37 TL, zemindeki araziyi düzleştirme ve olası toprak kaymasını engelleme amaçlı olarak yapılan istinat duvarının 6.053,40 TL olarak belirlendiği taşınmaz diğer maliyet hesaplamaları ile birlikte toplamda 127.192,46 TL olarak kıymet taktiri yapımıştır.
Adresi : Yıldızlı Mah. Kanırmağı Mevkii Araklı/TRABZON
Yüzölçümü : 3.046,94 m2
İmar Durumu : Belediye imar planı dışındadır
Kıymeti : 127.192,46 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/11/2016 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 05/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü, Hükümet Konağı, Zemin Kat Araklı /TRABZON
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR