NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

Sultanhisar/Hisar'da tarım arazisi icradan satılıktır

NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078573
Şehir : Aydın / Sultanhisar
Semt-Mahalle : HİSAR MAH. / SULTANHİSAR
: 17531
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3826 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,627 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Nazilli İcra Müdürlüğü Mezat Salonu - Yeşilyurt Mah. 380 Sokak No :2 Kat:4 Nazilli AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

NAZİLLİ

2.İCRA DAİRESİ

2018/3826 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Sultanhisar İlçe, 193 Ada, 30 Parsel, Hisar Mahalle/Köy, ÇAYIRLIK Mevkii, Taşınmaz kumlu-tınlı geçirgen toprak yapısında, derin bünyeli, %0-2 eğimli olup, üzerinde örtüaltına alınmış düzgün sıralarla dikilmiş vaziyette çilek bitkisi bulunmaktadır. Taşınmazın Doğusunda sulama havuzu olduğu ve çileklerin buradan damlama borularla sulandığı anlaşılmaktadır.Sultanhisar İlçesi Hisar Mahallesindeki parselin yolu yoktur. Ancak Güney tarafa giden asfalt yola yaklaşık 100 metre, Nazilli-Denizli Karayoluna ise 400 metre mesafededir.Yerleşim yerine nispeten yakın bir parsel olup, ulaşımı kolaydır. Taşınmaz üzerinde örtüaltında çilek bitkisi bulunmaktadır. Ulaşımı kolay ve yerleşim yerine nispeten yakın bir parseldir.Arazinin eğiminin olmaması, sulanabilir olması, toprak yapısının iyi ve yerleşim yerine yakın olması değerini artırmaktadır.

Adresi : Hisar Mahallesi Sultanhisar / AYDIN

Yüzölçümü : 17.531,35 m2

Arsa Payı : Tapu kaydındaki gibidir

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 350.627,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Diğer : Aydın İl Tarım ve Hayv. Müdr. lüğü Büyük Ova Kapsamında kalmıştır şerhi vardır

1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Nazilli İcra Müdürlüğü Mezat Salonu - Yeşilyurt Mah. 380 Sokak No :2 Kat:4 Nazilli AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3826 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR