NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

Sultanhisar/Eskihisar'da zeytin bahçesi icradan satılıktır

NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981108
Şehir : Aydın / Sultanhisar
Semt-Mahalle : ESKİHİSAR MAH. / SULTANHİSAR
: 17965
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/20 TLMT
Muhammen Bedeli
:
23,953 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
ZAFER MAH. SAĞLIK CAD. ÇOK KATLI BELEDİYE OTOPARKI İÇİ, BELEDİYE DÜKKANLARI İÇİ ZEMİN KAT NO: Z- 6 NAZİLLİ / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

NAZİLLİ

2.İCRA DAİRESİ

2014/20 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Sultanhisar İlçe, 119 Ada, 12 Parsel, ESKİHİSAR Mahalle/Köy, Ören Mevkii, Taşınmaz kumlu-tınlı, az taşlı toprak yapısında, süzek, orta derin bünyeli %40-60 eğimli olup, üzerinde 20-80 yaşlarında 300 adet zeytin ağacı bulunan kapama zeytin bahçesidir. Sulama imkanı olmayıp, kıraç vaziyettedir. Zeytin ağaçları yağlık çeşittir. Ağaçların bazısının tacı küçük bazısının büyük olup, verimleri ortadır. Keşif tarihi itibariyle taşınmazın otlu olduğu görülmüştür.

Ulaşım durumu : Sultanhisar İlçesi Eskihisar Mahallesindeki parselin yolu olmayıp ulaşım patika yolla sağlanmaktadır. Taşınmaz Nysa harabelerine çok yakın olup, harabelere kadar ulaşım asfalt yolla sağlanmaktadır. Yerleşim yerine biraz uzak yaklaşık 2,5 km mesafededir.Taşınmazdaki ağaçların bazısı küçük bazısı büyük taçlı ve orta verimlidir. Arazi kapama zeytin bahçesidir. Yolu olmamasına karşın ulaşım patika yolla sağlanmaktadır. Asfalt yola yakın ve yerleşim yerine nispeten uzak bir parseldir. Taşınmazın üzerinde bulunan ürünlerin çeşitliliği ağaç başına verimleri dikkate alındığında 1 m2 ağaçlı değeri 8,00 TL eder. Buna göre taşınmazın değeri; parselde borçlunun 1/6 hisseye sahip olduğundan hissesine düşen miktar 23.953,61 TL(YirmiüçbindokuzyüzelliüçTürk Lirası altmışbir kuruş) dir.

Adresi : Sultanhisar / AYDIN

Yüzölçümü : 17.965,21 m2

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 23.953,61 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : 18.12.1990 ve 2017yev. Korunması Gerekli Taş.Kültür Varlığı 1.derece arkeolojik sit lanı şerhi vardır.

1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 05/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri :
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/20 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR