SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Söke'de icradan satılık zeytinlik

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892213
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : KİSİR MAH. / SÖKE
: 49176
Yayınlandığı Gazeteler

SÖKE EKSPRES 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2322 ESAS
Muhammen Bedeli
:
245880 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
25.01.2019 10:20
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke/ AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SÖKE
İCRA DAİRESİ
2017/2322 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Aydın ili,Söke ilçesi,Kisir Mah.,Helvacılar Mevkii,77 parsel,yüzölçümü 49.176,00 m2 ,zeytinlik vasfında taşınmazın tam hissesidir.Taşınmazın etrafının tamamı taş duvar ile çevrilmiş,demir kapı ile güvenli halde,aynı zamanda hayvan otlatmada kullanılan ,içinde yer yer oldukça iri kayalar ve boşlukların olduğu parselde 20 ile 80-90 arasında yaşlarda zaman zaman gençleştirme budaması ve bakımları yapılmış dekara 12-13 adet zeytin ağacı bulunmaktadır.Parselin içinde bulunan zeytin haricinde bulunan yabani formdaki çalı ve ağaçların köklerinden kesilerek temizlendiği görüldü.Kumlu tınlı toprak bünye sınıfına sahip,su tutma kapasitesi düşük,genel olarak güneye bakan yönde,%30-60 eğime sahip,sulanamayan kıraç bir arazidir.Taşınmazın içinden toprak yol geçmekte ,köye ise kuş uçuşu 1200 metre civarında mesafededir.
Adresi : Kisir Mah.Helvacılar Mevkii 77 parsel Söke/AYDIN
Yüzölçümü : 49.176 m2
Hissesi : Tam
İmar Durumu : Söke Belediyesinden alınan imar durumu bilgisine göre ''Satışa konu taşınmaz Köy YerleşikAlan sınırı dışında kalmaktadır.1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planında ,kısmen''Çayır Mera Alanı'' kısmen ''Tarım Alanı '' ve tamamı ''Önemli Doğa Alanı '' tanımlı alanlarda kalmaktadır'' denilmektedir.
Kıymeti : 245.880,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/12/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 25/01/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke/ AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK mad 127 gereğince gazete ilanı yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2322 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR