SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Söke/Sofular'da zeytinlik icradan satılıktır

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01096181
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : SOFULAR MAH. / SÖKE
: 35267
Yayınlandığı Gazeteler

SÖKE EKSPRES 06.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/997 TLMT
Muhammen Bedeli
:
105,803 TL
Birinci Satış Günü
:
27.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad.SÖKE / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SÖKE İCRA DAİRESİ

2019/997 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Söke İlçe, 105 Ada, 2 Parsel, SOFULAR Mahalle/Köy, Tespite konu olan Sofular Mahallesi Havuziçi mevkiinde bulunan 105 ada 2 parsel; Belediyemizin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planısınırları dışında kalmaktadır.Ayrıca 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni planında Orman Alanı sınırları içerisinde veÖnemli Doğa Alanı sınırları içerisinde kalmaktadır. Denilmektedir. Tapu kayıtlarında Zeytinlik olarak belirtilen Söke İlçesi Sofular Mahallesi Havuziçi mevkii 105 ada 2 parsel nolu 35.267,51m2 lik parselin keşif anında da Zeytinlik olduğu görülmüştür.Dava konusu parselin tamamına yakın kısmı oldukça meyilli arazi olup, (%30-60 eğimde olan) üzerinde zamanında kendiliğinden çıkan delicelerin aşılanması sureti ile ıslah edilmiş ve zaman, zaman gençleştirme budaması yapılmış 80-100 yaşlarında, orta verimli az sayıda ağaçlar mevcuttur. Parsel, meyilli, güneye bakan,erozyona açık 5. sınıf bir arazisidir. Toprak yapısı itibari ile; oldukça yüzlek bir yapıda ( 10-20cm derinliğinde), toprak milli-tınlı ve organik maddece zayıf olup, su tutma kapasitesi çok düşük,yerleşim yerlerine bitişik vaziyette, içinde yer yer boşlukların olduğu ve etrafı taş duvarla çevrili ve aynı zamanda hayvan otlatmaya uygun haldedir. Güney sınırından toprak yol geçmektedir.Sulama imkânı olmayan kıraç arazidir.

Adresi : Sofular Mah.Havuziçi Mevkii Söke/AYDIN

Yüzölçümü : 35.267,51 m2

Hissesi : Tam

İmar Durumu : Tespite konu olan Sofular Mahallesi Havuziçi mevkiinde bulunan 105 ada 2 parsel; Belediyemizin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planısınırları dışında kalmaktadır.Ayrıca 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni planında Orman Alanı sınırları içerisinde veÖnemli Doğa Alanı sınırları içerisinde kalmaktadır. Denilmektedir.

Kıymeti : 105.803,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 27/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad.SÖKE / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK mad 127 gereğince gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/997 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR