SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Söke Doğanbey'de 11.922 m² tarla icradan satılıktır

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034098
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : DOĞANBEY MAH. / SÖKE
: 11922
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ SÖKE 05.08.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/268 TLMT
Muhammen Bedeli
:
296,553 TL
Birinci Satış Günü
:
30.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad.SÖKE / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SÖKE
İCRA DAİRESİ
2018/268 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Aydın ili,Söke ilçesi,Doğanbey Mahallesi,Tuzlakırı Mevkii,289 Ada,35 parsel,(eski:2941 parsel)11.922,18 m2 yüzölçümlü,tarla vasfında taşınmazın tam hissesidir.Tapu kayıtlarında tarla olarak belirtilen Söke ilçesi,Doğanbey Mahallesi,Tuzlakırı Mevkii,keşif anında tarla olduğu görülmüş,asfalt yola yakınmesafede ,üzerinde 5-6 yapraklı pamuk bitkisinin olduğu görülmüştür.Taşınmaz düz,milli-tınlı toprak bünye sınıfında ve derin profillidir.Parsel,kesik diye tabir edilen ve DSİ.tarafından beslenen kanladan aktarma ile sulanmaktadır.Taşınmazın erozyon,tuzluluk,alkalilik ve drenaj gibi bitki gelişimini olumsuz etkileyecek herhangi bir problem bulunmamaktadır.Stabilize yol ile güney sınırına kadar yolu olan ,sulu ziraat yapmaya elverişli tarım arazisidir.

Adresi : Doğanbey Mah.Tuzlakırı Mevkii Söke/AYDIN

Yüzölçümü : 11.922,18 m2

Hissesi : Tam

İmar Durumu : Söke Belediyesi imar durumu bilgisinde,Doğanbey Mah.289 Ada,35 parsel(eski:2941 parsel) sayılı taşınmaz Köy yerleşik alan sınırları dışında kalmaktadır.1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planında Çayır Mer'a Alanı,Doğal Sit Alanı ,Milli Park Alanı ve Önemli Doğa Alanı tanımlı alanlarda kalmaktadır.

Kıymeti : 296.553,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.Taşınmaz 1.Derece Doğal Sit Alanıdır.

1. Satış Günü : 30/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad.SÖKE / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK mad 127 gereğince gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/268 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR