SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Söke/Bağyeniköy'de tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01057896
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : YENİKÖY MAH. / SÖKE
: 4716
Yayınlandığı Gazeteler

SES 27.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/689 TLMT
Muhammen Bedeli
:
363,622 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SÖKE İCRA DAİRESİ

2018/689 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Söke İlçe, 165 Ada, 15 Parsel, BAĞ.YENİKÖY Mahalle/Köy, Aydın İli, Söke İlçesi, Bağarası Mahallesi Kıvrık Mevkiinde bulunan 165 ada 15 parsel 4.716,05 m2 yüzölçümünde ki parselin tapu kayıtlarında Tarla olduğu görüldü. Taşınmaz, Söke Belediyesi İmar durumu bilgisinde Bağarası Mahallesi 165 ada 15 parsel ; Tapu kayıtlarında TARLA olarak kayıtlı olup imar durumu ile ilgili bilgi verilebilmesi için taşınmaza ait aplikasyon krokisinin belediyemize gönderilmesi gerekmektedir denilmiştir.Söke İlçesi, Bağarası Mahallesi bulunan 165 ada 15parsel numaralı TARLA niteliğindeki taşınmaz 4.716,05 m2 miktarındadır. Tapu kayıtlarında tarla olarak belirtilen taşınmazın, keşif anında üzerinde iki katlı bir ev ve bir adet dam ile kalan kısımda düzenli olarak dikimi yapılmış portakal bahçesine dönüştürüldüğü görülmüştür. Taşınmaz,düz, milli- tınlı toprak bünye sınıfında ve derin profillidir. Parsel, batısından artezyen ile sulanmaktadır.Taşınmazın; erozyon, tuzluluk, alkalilik ve drenaj gibi bitki gelişimini olumsuz etkileyebilecek herhangi bir problemi bulunmamaktadır. Ulaşım durumu iyi (batı sınırında yola hizalı) olup sulu ziraat yapmaya elverişli arazidir. Parsel Bağarası Mahallesinin güney kısmındadır.Parsel içerisinde ; 2 katlı , her katında bir mesken olmak üzere toplam 2 mesken olan bina yapısı bulunmaktadır. Yapının her katı aynı özelliklerde olup her katta ; 2 oda , mutfak , salon , banyo-tuvalet bölümleri bulunmaktadır. Yerinde yapılan ölçüm neticesinde inşaat alanı 100 m² x 2 kat : 200 m² olarak hesaplanmıştır.Parsel içerisinde ; tek katlı , demir doğrama kolon ve makaslı , çatısı trapez sac kaplı olan , bir kısım çevresi sıvasız yığma duvar örülü hayvan damı olarak kullanılan yapı bulunmaktadır. Yerinde yapılan ölçüm neticesinde inşaat alanı 200 m² olarak hesaplanmıştır.Taşınmazın kıymetine etki eden ve yukarıda anılan tüm hususlar ile birlikte, mevcut durumu dikkate alındığında bu günkü piyasa rayiçlerine göre, Taşınmaz üzerindeki ağaçların cinsi, yaşları, adetleri, değerleri ve toplam değerleri Ağaçların Cinsi Yaşları Adetleri Değerleri Toplam değerleri 10.500,00 TL Not : Taşınmazın 1 m² sinin değeri 40,00 tl/m² , IIIA grubu yapı m² değeri 800,00 tl/m² , IB grubu yapı m² değeri 228,00 tl/m² , yapı yıpranma oranı 0,80 olarak alınabilir.NOT:Aydın ili Söke ilçesi Bağ.Yenikoy M.165 ada, 15 parsel sayılı tarla üzerinde "3083 Sayılı Yasanın 6. Maddesine gereğince kısıtlıdır" şerhi ile birlikte satılacaktır.

Adresi : Aydın ili Söke ilçesi Bağ.Yenikoy M.165 ada, 15 parsel sayılı tarla
Yüzölçümü : 4.716,05 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Söke Belediyesi İmar durumu bilgisinde Bağarası Mahallesi 165 ada 15 parsel ; Tapu kayıtlarında TARLA olarak kayıtlı olup imar durumu ile ilgili bilgi verilebilmesi için taşınmaza ait aplikasyon krokisinin belediyemize gönderilmesi gerekmektedir denilmiştir.
Kıymeti : 363.622,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3083 sayılı yasanın 6.maddesi gereğince kısıtlıdır
1. Satış Günü : 15/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Söke İlçe, 1023 Ada, 4 Parsel, KONAK Mahalle/Köy, DEDEDAĞI DOLACABOĞAZI Mevkii, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Aydın ili , Söke ilçesi , Konak mahallesi , 1023 ada , 4 parsel , 8.blok , 2. kat , 5 numaralı bağımsız bölüm meskene ait ; imar durumu,Tespite konu olan taşınmaz , Söke belediyesi imar planı içerisindedir. Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Konut 4 kat inşaat nizamlı olup E:0,95 dır.denilmektedir.taşınmaz ; Aydın ili , Söke ilçesi , Konak mahallesi , Faik Kocagöz caddesi , Uydukent sitesi , 8.blok , no:5 adresinde kayıtlı bulunmaktadır. Keşif esnasında mesken kapalı olduğu için dışardan gözlem yapılmak suretiyle ve komşulardan edinilen bilgiler doğrultusunda mesken özellikleri belirlenmiştir. Meskene ait özellikler aşağıda verilmiştir.
8.blok , 2. kat , 5 numaralı bağımsız bölümün özellikleri :
Koridor : Zemin döşemesi seramik kaplamadır.
Mutfak : Zemin döşemesi seramik kaplamadır. Mutfak dolapları ve mermer mutfak tezgahı mevcuttur.
Salon : Zemin döşemesi laminat kaplamadır.
3 adet oda : Zemin döşemesi seramik kaplamadır.
Tuvalet-banyo : Zemin döşemesi seramik kaplama , duvarlar fayans kaplamadır.
İç kapılar : Ahşap panel kapı. Pencereler: Plastik doğrama.
Daire kapısı : Çelik kapı.
Not : Doğalgaz hattı meskenin giriş kapısına kadar getirilmiş durumdadır. Mesken halen kullanılmakta olup yerinde yapılan ölçüm ve inceleme neticesinde inşaat alanı 120,00 m² olarak belirlenmiştir.Taşınmaz ; Söke şehir merkezine yürüme mesafede olup , yakın çevresinde Cumhuriyet Anadolu Lisesi , Söke Devlet Hastanesi bulunmaktadır.taşınmazın ; tapu özellikleri , mesken özellikleri , kullanım alanı , bulunduğu mevki ve imar özellikleri incelenmiş olup Aydın ili , Söke ilçesi , Konak mahallesi , 1023 ada , 4 parsel , 8.blok , 2. kat , 5 numaralı bağımsız bölüm meskenin arsa payı dahil toplam değerinin 180.000 tl olduğu kanaatine varılmıştır.

Adresi : Aydın ili , Söke ilçesi , Konak mahallesi , Faik Kocagöz caddesi , Uydukent sitesi , 8.blok , no:5
Yüzölçümü : 6.104,00 m2
Arsa Payı : 1/80
İmar Durumu : Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Konut 4 kat inşaat nizamlı olup E:0,95 dır denilmektedir
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : KÖMÜRLÜK E5 KÖMÜRLÜK
1. Satış Günü : 15/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK mad 127 gereğince gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/689 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR