SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Söke/Bağarası'nda zeytinlik icradan satılıktır

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01136684
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : BAĞARASI MAH. / SÖKE
: 12779
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ SÖKE 25.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/503 TLMT
Muhammen Bedeli
:
102,238 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
13.05.2020 11:30
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SÖKE

İCRA DAİRESİ

2018/503 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Söke İlçe, 307 Ada, 62 Parsel, BAĞARASI Mahalle/Köy, sarpdere Mevkii, taşınmaz, Söke Belediyesi İmar durumu bilgisinde:İlçemiz Bağarası Mahallesi 300 ada 1 parsel; 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında ayrık konut 2 kat inşaat nizamlıdır. Parselin bir miktar yola terki, yoldan ihdası ve komşu parseller ile tevhid şartı bulunduğundan taşınmazda imar uygulaması yapılması gerekmektedir.Bağarası Mahallesi 307 ada 62 parsel imar planı dışındadır. denilmektedir.Söke İlçesi, Bağarası Mahallesi bulunan 307 ada 62 parsel numaralı ZEYTİNLİK niteliğindeki taşınmaz 12.779,68m2 miktarındadır. Tapu kayıtlarına göre, İlker AKTAŞ'ın hissesi (TAM) olup 12.779,68m2 dir.Tapu kayıtlarında Zeytinlik olarak belirtilen 307 ada 62 parsel sayılı taşınmazın, keşif anında da zeytinlik olduğu görülmüştür. Söke İlçesi Aslanyaylası Mahallesi Sarpdere mevkiinde bulunan 307 ada 62 parsel; Söke-Aslanyaylası asfalt yoluna yaklaşık 500 m. mesafede, etrafının bir kısmı dikenli tel bir kısmı da yığma taş duvar ile çevrili, tamamı oldukça ( % 20-50 arası) meyilli, Güneye cepheli, içinde bakımları ve budaması zamanında yapılmış oldukça sağlıklı farklı yaş ve cinste dekara 15 adet civarında zeytin ağaçları olan parsel, sulama imkânı olmayan kıraç bir arazidir. Toprak yapısı itibari ile yüzlek yapıda, kumlu-tınlı, organik maddesi zayıf, su tutma kapasitesi çok zayıf olan bir yapıda, ulaşımı müsaittir. Parsel alınıp-satılması kolay bir özellik ve yerdedir. Taşınmaz üzerinde üretim girdilerinin karşılanmasında ve ürünlerin pazarlanmasında sorun bulunmamaktadır.

Adresi : Aydın İl, Söke İlçe, 307 Ada, 62 Parsel, BAĞARASI Mahalle/Köy, sarpdere Mevkii,

Yüzölçümü : 12.779,68 m2

Arsa Payı : tam

İmar Durumu : Söke Belediyesi İmar durumu bilgisinde:İlçemiz Bağarası Mahallesi 300 ada 1 parsel; 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında ayrık konut 2 kat inşaat nizamlıdır. Parselin bir miktar yola terki, yoldan ihdası ve komşu parseller ile tevhid şartı bulunduğundan taşınmazda imar uygulaması yapılması gerekmektedir.Bağarası Mahallesi 307 ada 62 parsel imar planı dışındadır. denilmektedir

Kıymeti : 102.238,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDI GİBİDİR

1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 13/05/2020 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK mad 127 gereğince gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/503 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR