KANGAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Kangal'da 36.462 m² tarla icradan satılıktır

KANGAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092029
Şehir : Sivas / Kangal
Semt-Mahalle : YAYLACIK KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 36462
Yayınlandığı Gazeteler

SİVAS İRADE 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/168 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
67,088 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
SİVAS KANGAL İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KANGAL İCRA DAİRESİ
2019/168 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İl, Kangal İlçe, 111 Ada, 1 Parsel, YAYLACIK Mahalle/Köy, kazıklı Mevkii Tarla , 50-90 cm arası derinliğine sahip bitki kök gelişimi için yeterli derinliğe sahiptir. %0-2 arasında eğenli düz meyilli arazi yapısına sahiptir. Toprağı yapı itibari ile kurakta çatlamayan mineralce ve temel elementlerce zengin, tava gelmeleri ve işlenmeleri kolay, iklim ve rakım uyduğu sürece tarım için çok uygun olan tınlı orta bünyeli toprak yapısına sahiptir.Erozyon tehlikesine kapalı durumdadır. Üzerinde taş bulunmadığından dolayı taşsız arazi grubundadır. Organik tehlikesine kapalı durumdadır. Üzerinde taş bulunmadığından dolayı taşssız arazi grubundadır. Organik madde içeriği yönünden yeterli değildir. Sulu tarım yapmaya imkan sağlayacak sulama tesisleri sulama kanalı, dere, çay, ırmak gibi doğal veya insan eliyle yapılmış olan herhangi bir tesis bulunmamaktadır. 5403 Sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanım kanununda belirtilen niteliklerden Kuru tarla oluğu anlaşılmıştır.
Adresi : Sivas İl, Kangal İlçe, 111 Ada, 1 Parsel, YAYLACIK Mahalle/Köy
Yüzölçümü : 36.462,48 m2
Arsa Payı :TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 67.088,07 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : SİVAS KANGAL İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/168 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR