BOYABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sinop Boyabat'ta 2.274 m² tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

BOYABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115746
Şehir : Sinop / Boyabat
Semt-Mahalle : DAYLI KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 2274
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 16.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/129 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
51,173 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
Boyabat Adalet Sarayı Giriş Katı Arabulucu Bürosu Sinop/Boyabat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BOYABAT İCRA DAİRESİ
2019/129 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi Raporuna göre ; Satışa Konu Taşınmaz
Sinop İli Boyabat İlçesi Daylı Köyü Büngüldeyük Mevkii 103 Ada, 9 Parselde Tarla niteliğinde tapuya kayıtlıdır.Taşınmazın Yüzölçümü 2.274,38 m2 Düz bir görünüme sahip olup keşif tarihi itibariyle çeltik bitkisi bulunmaktadır.Taşınmazın toprak yapısı siltli-killi bir yapıdadır.Toprak derinliği iyi ve bitki besin maddelerince zengindir Tarım alet ve makineleri ile işlemeye uygundur Taşınmaz 5403 Sayılı Kanunun 3.Maddesinin j Fıkrasında bahsi geçen (Sulu Tarım arazisi:Tarım yapılan bitkilerin büyüme devresinde ihtiyaç duyduğu suyun su kaynağından alınarak yeterli miktarda ve kontrol bir şekilde karşılandığı araziler) sulu tarım arazisi tanımına aynen uymaktadır.1.Sınıf sulu tarım arazisi durumundadır. Üzerlerinde sulu şartlarda tarım yapılan çeltik,şeker pancarı,mısır ve her tür sebze yetiştirilebilir.1.sınıf sulu tarım arazisi olan dava konusu parselin bulunduğu bölgede aynı vasıfla taşınmazlar üzerinde yerleşik ürün olan çeltik bitkisi temel alınarak değer hesaplaması yapılacaktır.
İmar Durumu : Belediye Mücavir alan ve imar plan sınırları dışında olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 51.173,55 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Boyabat Adalet Sarayı Giriş Katı Arabulucu Bürosu Sinop/Boyabat

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi Raporuna göre ; Satışa Konu Taşınmaz
Sinop İli Boyabat İlçesi Daylı Köyü Büngüldeyük Mevkii 103 Ada, 8 Parselde Tarla niteliğinde tapuya kayıtlıdır.Taşınmazın Yüzölçümü 7.782,01 m2 Düz bir görünüme sahip olup keşif tarihi itibariyle çeltik bitkisi bulunmaktadır.Taşınmazın toprak yapısı siltli-killi bir yapıdadır.Toprak derinliği iyi ve bitki besin maddelerince zengindir Tarım alet ve makineleri ile işlemeye uygundur Taşınmaz 5403 Sayılı Kanunun 3.Maddesinin j Fıkrasında bahsi geçen (Sulu Tarım arazisi:Tarım yapılan bitkilerin büyüme devresinde ihtiyaç duyduğu suyun su kaynağından alınarak yeterli miktarda ve kontrol bir şekilde karşılandığı araziler) sulu tarım arazisi tanımına aynen uymaktadır.1.Sınıf sulu tarım arazisi durumundadır. Üzerlerinde sulu şartlarda tarım yapılan çeltik,şeker pancarı,mısır ve her tür sebze yetiştirilebilir.1.sınıf sulu tarım arazisi olan dava konusu parselin bulunduğu bölgede aynı vasıfla taşınmazlar üzerinde yerleşik ürün olan çeltik bitkisi temel alınarak değer hesaplaması yapılacaktır.
Yüzölçümü : 7.782,01 m2
İmar Durumu : Belediye Mücavir alan ve imar plan sınırları dışında olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 175.095,22 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : Boyabat Adalet Sarayı Giriş Katı Arabulucu Bürosu Boyabat/Sinop

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/129 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR