SINDIRGI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sındırgı Işıklar'da üzerinde tek katlı 2 ev bulunan 5.480 m² tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

SINDIRGI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112877
Şehir : Balıkesir / Sındırgı
Semt-Mahalle : IŞIKLAR MAH. / MANDIRA
: 5480
Yayınlandığı Gazeteler

SINDIRGI HABER 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/26 ESAS
Muhammen Bedeli
:
32,015 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 14:55
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 14:55
Satış Yeri
:
Sındırgı Belediyesi Mezat Salonu (Camicedit Mah. Atatürk Caddesi No:5 Sındırgı Noterliği Katı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SINDIRGI
İCRA DAİRESİ
2018/26 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Sındırgı İlçe, 179 Ada, 24 Parsel, IŞIKLAR Mahalle/Köy, Alançayır Mevkii,taşınmaz tam hisseli olup tapuda içinde kerpiç ev olan tarla niteliğinde kayıtlıdır.parsel ortalama %8-10 oranında eğimlli profil olarak düzgün profilli toprak bünyesi olarak killi- tınlı yapıda, toprak derinliği olarak derin topraklı tarım arazisidir. parsel içinde sulama için yapılmış havuz bulunmaktadır.parselin kenarlarında değişik yaş ve cinste ağaçlar bulunmaktadır. parsel üzerinde tek katlı iki ev ve havuz olarak yığma tarzda imal edilmiştir.taşınmazların 20-30 yıl önce yapıldığı, penceleri ve kapıları demir doğrama profilden imal edildiği görülmüştür.parsel konum itibari ile ilçe merkezine uzak konumdadır. yapıların içi ek bölümden oluşmaktadır. soba ile ısınılmaktadır.
Yüzölçümü : 5.480 m2
İmar Durumu : 1/100000 Ölçekli Çevre düzeni planında tarım alanında yer almaktadır.
Kıymeti : 32.015,77 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Dosya arasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 14:55 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:55 - 15:00 arası
Satış Yeri : SINDIRGI BELEDİYESİ MEZAT SALONU (CAMİCEDİT MAH. ATATÜRK CADDESİ NO: 5 SINDIRGI NOTERLİĞİ KATI)

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Sındırgı İlçe, 135 Ada, 10 Parsel, IŞIKLAR Mahalle/Köy, Köy İçi Mevkii Mevkii,taşınmaz tam hisseli olup tapuda bahçeli iki katlı kargir ev şeklinde kayıtlıdır.parselin ev dışında geri kalan kısmı bahçe olarak kullanılmaktadır. mahalle yerleşim merkezi içinde olması sebebiyle şebeke suyu ile sulama imkanına sahiptir.parselin kenarlarında değişik yaş ve cinste meyve ağaçları bulunmaktadır.iki katlı alt kısmı dükkan olarak üt katı mesken olarak yığma tarzda imal edilmiştir.taşınmazın 40-50 yıl önce yapıldığı,pencereleri pvc doğramadan imal edildiği, alt katta ublunan depo dükkan kısımlarının ise giriş kapısı ve pencerelerinin demir doğrama profilden imal edildiği anlaşılmıştır.taşınmazda bulunan yapı 54,43 m2 dir. yapının dışı sıvasız ve boyasızdır. iç kısmı sıvalı ve boyalıdır. üzeri ahşap oturma çatısı kiremit kaplı olan yapıda soba ile ısınma sağlanmaktadır.
Yüzölçümü : 558,56 m2
İmar Durumu : Kırsal yerleşik alan sınırları içerisinde yer almaktadır.
Kıymeti : 51.200,47 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Dosya arasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 15:05 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 15:05 - 15:10 arası
Satış Yeri : SINDIRGI BELEDİYESİ MEZAT SALONU (CAMİCEDİT MAH. ATATÜRK CADDESİ NO: 5 SINDIRGI NOTERLİĞİ KATI)

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/26 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR