SINDIRGI SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Sındırgı İbiller Mahallesi'nde 14118 m2 tarla mahkemeden satılıktır

SINDIRGI SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943360
Şehir : Balıkesir / Sındırgı
Semt-Mahalle : İBİLLER MAH. / MANDIRA
: 14118
Yayınlandığı Gazeteler

SINDIRGI HABER 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2 vesayet satış
Muhammen Bedeli
:
23,530 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
SINDIRGI ADLİYE YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SINDIRGI
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/2 VESAYET SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Sındırgı İlçesi, İbiller Mahallesi, Köy İçi Mevkii, 409 Parsel (133 Ada 29 Parsel) sayılı , Ana Taş. Nitelik Tarla vasıflı taşınmaz. Taşınmaz toprak yapısı olarak killi, tınlı toprak yapısında olup, arazi 1.sınıf tarım arazisi özelliğindedir. taşınmaz tarla vasıflıdır. Taşınmazın tamamında biber yetiştiriciliği yapılmaktadır. Damlama sulama sistemi mevcuttur. Taşınmaz %0,1-0,2 eğimli olup, topoğrafik olarak düz yapıdadır. Taşınmazın tamamı derin toprağa sahiptir. Tamamı sulanabilir. Taşınmaz üzerinde meyve veren ve meyve vermeyen ağaçlar vardır. Taşınmaz üzerinde bulunan ağaçların ziraai öneme sahip herhangi bir değere sahip değildir. (Taşınmazdaki kısıtlının hissesine düşen 4/12 hisse payı satılacaktır.)
Yüzölçümü : 14.118,34 m2
Kıymeti : 23.530,56 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : SINDIRGI ADLİYE YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI -
İ.İ.K. 127. Mad. Göre Satış İlanının Tebliği: Adresleri tapu kaydında mevcut olmayan ve tebliğ imkânsızlığı nedeniyle tebligat yapılamayan alakadarlara işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
SATIŞ ŞARTLARI:
1- Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada taşınmazın değeri olan 25.530,56 TL'den az olmamak üzere ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar Milli bir bankanın kesin ve süresizteminat mektubunu vermeleri lazımdır.
Satışa Elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların muhammen bedelin % 20' sioranında nakit teminat göstermeleri lazımdır. Bu taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıda yazılı teminat tutarında ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.
3- Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım ve satım harcı, teslim masrafları ile Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler alıcı tarafından ödenecektir.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu'nun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR