SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Silifke/Sömek Mahallesinde tarım arazisi icradan satılıktır (çoklu satış)

SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092608
Şehir : Mersin / Silifke
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÖKSU 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/477 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
133,854 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
SİLİFKE İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİFKE İCRA DAİRESİ

2018/477 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Mersin İl, Silifke İlçe, 101 Ada, 546 Parsel, SÖMEK Mahalle/Köy, DOMUZYARIĞI Mevkii, Taşınmaz yer yer kelete olarak tabir edilen kısımlarının işlenerek dikime hazır hale getirilmiş olduğu bir kısmının ise taşlık kayalık maki çalıları ile kaplı vaziyette olduğu , zirai muhtesatın bulunmadığı kuru tarla olduğu , %5-8 meyilli, Akdeniz bölgesi özelliklerini gösteren akdeniz bölgesine özgü kırmızı (terra-rosa) toprak yapısına sahip olduğu, ulaşım sorunun olduğu taşınmaza toprak yoldan gidildiği tespit edilmiştir.Taşınmazın bulunduğu alanlara yakın ve benzer konumda olan arazilerin dedeğeri ile araştırmalar yapılmış olup, yerleşim yeri mevkii ve şartlarına , otoyol, anayol gibi üstün ve eksik özelliklere ve taşınmazın değerini etkileyen tüm nitelik ve unsunralı ile taşınmazın cetvellerindeki birim net gelir araştırmasından , gerek piyasa rayiç değerleri , emlakçı ve mülk sahibi ile yöredeki emsal araştırması , belediye emlak değerlerinin araştırılması sonucu taşınmazın çıplak zemin değer tespiti yapılmıştır.
Adresi : Sömek Mahallesi Vakfı Sokak No :160 Silifke / MERSİN
Yüzölçümü : 22.309 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Taşınmaz 6360 sayılı yasa kapsamında belediye sınırları içinde olup, uygulama imar planı bulunmamakta kırsal yerleşik alanı sınırı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 133.854,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : silifke icra müdürlüğü -
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Mersin İl, Silifke İlçe, 101 Ada, 424 Parsel, SÖMEK Mahalle/Köy, köyiçi Mevkii, Taşınmaz yapılan incelemesinde taşınmazın içerisinde herhangi bir zirai muhtesatın olmadığı , taşınmazın çevresinde domates tarımının yapıldığı, taşınmaz içerisinde içi naylon ile kaplı bir adet sulama havuzu oldouğu , bu havuzun taşınmaza sulu özelleğe kazandırdığı, (Yargıtay uygulamalarına göre bu şekilde oluşturulan muhtesatlarda taşınabilixr özellikte olduğundan ayrıca sulama havuzu değeri hesaplanmamıştır) Damla sulama sistemi ile sulandığı, etrafının kendi özelliğinde tarım alanları ile çevrili olduğu, ulaşım sorununun olmadığı , kuzey sınırından geçen stabilize yola cephelidir.Taşınmazın bulunduğu alanlara yakın ve benzer konumda olan arazilerin dedeğeri ile araştırmalar yapılmış olup, yerleşim yeri mevkii ve şartlarına , otoyol, anayol gibi üstün ve eksik özelleklire ve taşınmazın değerini etkileyen tüm nitelik ve unsunralı ile taşınmazın cetvellerindeki birim net gelir araştırmasından , gerek piyasa rayiç değerleri , emlakçı ve mülk sahibi ile yöredeki emsal araştırması , belediye emlak değerlerinin araştırılması sonucu taşınmazın çıplak zemin değer tespiti yapılmıştır.
Adresi : Sömek Mahallesi Abay Sokak No :292 Silifke / MERSİN
Yüzölçümü : 8.256 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu :Taşınmaz 6360 sayılı yasa kapsamında belediye sınırları içinde olup, uygulama imar planı bulunmamakta kırsal yerleşik alanı sınırı içindekalmaktadır.
Kıymeti : 247.680,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : silifke icra müdürlüğü -
3 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Mersin İl, Silifke İlçe, 101 Ada, 547 Parsel, SÖMEK Mahalle/Köy, DOMUZYARIĞI Mevkii, Taşınmaz yer yer kelete olarak tabir edilen kısımlarının işlenerek dikime hazır hale getirilmiş olduğu bir kısmının ise taşlık kayılık maki çalıları ile kaplı vaziyette olduğu , zirai muhtesatın bulunmadığı kuru tarla olduğu , %4-6 meyilli, akdeniz bölgesi özelliklerini gösteren akdeniz bölgesine özgü kırmızı (terra-rosa) toprak yapısına sahip olduğu, ulaşım sorunun olduğu taşınmaza toprak yoldan gidildiği tespit edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu alanlara yakın ve benzer konumda olan arazilerin dedeğeri ile araştırmalar yapılmış olup, yerleşim yeri mevkii ve şartlarına , otoyol, anayol gibi üstün ve eksik özelleklire ve taşınmazın değerini etkileyen tüm nitelik ve unsunralı ile taşınmazın cetvellerindeki birim net gelir araştırmasından , gerek piyasa rayiç değerleri , emlakçı ve mülk sahibi ile yöredeki emsal araştırması , belediye emlak değerlerinin araştırılması sonucu taşınmazın çıplak zemin değer tespiti yapılmıştır.
Adresi : Sömek Mahallesi Vakıf Sokak No :159Silifke / MERSİN
Yüzölçümü : 22.400 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Taşınmaz 6360 sayılı yasa kapsamında belediye sınırları içinde olup, uygulama imar planı bulunmamakta kırsal yerleşik alanı sınırı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 134.400,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : silifke icra müdürlüğü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/477 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR