FETHİYE İCRA DAİRESİ

Seydikemer'de 4300 m2 tarla icradan satılıktır

FETHİYE İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037612
Şehir : Muğla / Seydikemer
Semt-Mahalle : ÇALTILAR MAH. / SEYDİKEMER
: 4300
Yayınlandığı Gazeteler

DOST 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/17174 ESAS
Muhammen Bedeli
:
241,300 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
FETHİYE EK BİNA Fethiye Adliyesi Ek Bina İcra Müdürlüğü Giriş Kat Duruşma Salonu Yanı Fethiye

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FETHİYE
İCRA DAİRESİ
2018/17174 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Seydikemer İlçe, 2563 Parsel, ÇALTILAR Mahalle/Köy, Karataş Mevkii,tarla nitelikli taşınmaz ;ÇaltılarMahallemerkezine 1,5 km , Seydikemer Kaymakamlık , Belediye ve İlçe Merkezine54 km, Muğla- Antalya karayoluna cepheli parseldir. Taşınmazatoplu taşıma ve özel araçlarlaulaşmak mümkün bulunmaktadır. Taşınmazyol ,su , elektrikve çöp toplama gibi her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Tarla olarak kullanılmaktadır.Tercih edilen bir lokasyonda bulunmaktadır. Taşınmaz toprak ve topografiközelikleriitibarıylayöreye hakim tarımsal ürünlerin yetiştiriciliğineuygun tarım arazilerindendir. Taşınmazın genel eğimi% 1-3civarındadır. Tarımsalfaaliyetlerikısıtlayıcı olumsuzlukları barındırmamaktadır. Taşınmazıntarımsal sulama imkanı bulunmaktadır ve sulu tarım arazilerindendir. Taşınmaz geneli nadas durumunda olup , söküm işlemi yapılmış seranın direk betonları ile kuzey yönündekikısımlarıüzerinde muhtelifçeşitlerde meyveli-meyvesiz ağaçlar bulunmaktadır. Zirai unsurların sayı, çeşit ve verim durumları belirlenmiş , yapılanhesaplamalar sonucu taşınmaz üzerinde bulunanzirai unsurların değerleri toplamı 4.800,00 TL. olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Çaltılar Mahallesi, Karataş MevkiiSeydikemer / MUĞLA
Yüzölçümü : 4.300 m2
Hissesi : Tam
İmar Durumu : 1/25000 ölçekli nazım imar planı içerisinde yaklaşık olarak tarım alanı içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 241.300,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : FETHİYE EK BİNA Fethiye Adliyesi Ek Bina İcra Müdürlüğü Giriş Kat Duruşma Salonu Yanı Fethiye Muğla Konum: 36.6474,29.1242
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/17174 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR