FETHİYE İCRA DAİRESİ

Seydikemer/Kumluova'da 7.000 m² tarla icradan satılıktır

FETHİYE İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036528
Şehir : Muğla / Seydikemer
Semt-Mahalle : KUMLUOVA MAH. / SEYDİKEMER
: 7000
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/682 ESAS
Muhammen Bedeli
:
724,700 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 10:30
Satış Yeri
:
FETHİYE EK BİNA Fethiye Adliyesi Ek Bina İcra Müdürlüğü Giriş Kat Duruşma Salonu Yanı Fethiye Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FETHİYE
İCRA DAİRESİ
2019/682 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Seydikemer İlçe, 117 Parsel, Kumluova Mahalle Çaybaşı Mevkii, satışa konulu taşınmaz, kadastro paftasında bulunmayan yola cephesi bulunmaktadır. Kumluova mahalle merkezine 950 m, Seydikemer ilçe merkezine 44,3 km, Muğla-Antalya Karayoluna 3,5 km uzaklıktadır.Taşınmaz toplu taşıma ve özel araçlarla ulaşmak mümkündür.Yol, su , elektrik ve çöp toplama gibi her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır.Mevcut durum olarak taşınmaz tarla olarak kullanılmakta olup tercih edilen bir lokasyonda bulunmaktadır.Taşınmaz üzerinde bulunan tek katlı yığma mesken olarak kullanılmak üzere inşa edilmiş olup halen içerisinde ikamet edilmektedir.Yapının üstünde betonarme döşeme mevcut olmayıp etermit malzeme ile örtülü çatı bulunmaktadır.Dış cepheler sıvalı ve plastik boyadandır.Giriş kapısı demirdendir.Pencereler kısmen demir kısmen de pvc malzemeden yapılmıştır.Üstte güneş enerjisii sistemi mevcuttur.Yapı 49 m2 alana sahiptir.Taşınmaz toprak ve topografik özellikleri itibariyle yöreye hakim tarımsal ürünlerin yetiştiriciliğine uygun arazilerdendir.Bitkisel üretim faaliyetlerini kısıtlayıcı olumsuzlukları barındırmamaktadır.Taşınmaz tarımsal sulama imkanı bulunmaktadır ve sulanabilen arazilerdendir.Taşınmaz üzerinde 7 adet zeytin, incir, dut,naranciye ağaçları,1 adet artezyen su kuyusu,2 adet 1952 m2 ve 2062 m2 yüzölçümlerine sahip yay çatılı cam+plastik seralar ile 1 adet 1085 m2 yüzölçüme sahip cam sera bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 7.000 m2
Hisse Payı : 1/1
İmar Durumu : Kırsal yerleşim alanı dışında , tarımsal özelliği korunması gereken araziler içerisindeyer almaktadır.
Kıymeti : 724.700,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : FETHİYE EK BİNA Fethiye Adliyesi Ek Bina İcra Müdürlüğü Giriş Kat Duruşma Salonu Yanı Fethiye Muğla Konum: 36.6474,29.1242
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Fethiye İlçe, 1065 Ada, 2 Parsel, Kesikkapı Mahalle, Keleşkuyusu Mevkii 47/132 hissesi satışa konulu taşınmaz, inönü bulvarı üzerindebulunmakta olup, Erasta AVM ye 600 m, otogara 620 m Fethiye Devlet Hastanesine 4,2 km, Şehir merkezine 1,8 km uzaklıktadır.Taşınmaz toplu taşıma ve özel araçlarla ulaşmak mümkündür.Yol, su , elektrik ve çöp toplama gibi her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır.Mevcut durumda ticarethane olarak kullanılmaktadır.Tercih edilen bir lokasyonda bulunmaktadır.Keşif yapılan tarih itibariyle parsel üzerinde ticarethane olarak kullanılan 1 adet yapı mevcuttur.Taşınmaz üzerindeki mevcut yapı 2 katlı eski yığma yapıdır.Cam ve çerçeve imalatı yapılan ticarethanetarafından kullanılmaktadır.Üstte betonarme döşeme mevcut olmayıp kiremile örtülü çatı bulunmaktadır.Dışcepheler sıvalı ve plastik boyalıdır.Yapı toplam 170m2 alana sahiptir.Zemin katın kuzey ve güney cephelerine ekleme yapılarak bu katın kullanım alanı büyütülmüştür.Giriş kapısı ve penceredoğramaları alüminyum malzemeden imal edilmiştir.İlave bölümlerin üzerinde trapez sac ile örtülü çatış mevcuttur.İçeride bölme duvar mevcut değildir.Zemin seramikle kaplıdır.Duvarlar plastik boyalıdır.1.kata çıkan merdivenler içeriden ve betonarme olup basamaklar üzerinde mdf malzemeden kaplama bulunmaktadır.Katlar arasında betonarme döşeme mevcuttur.Üst katın zemini betondur.İç kapılar ahşaptandır.Tavanda ahşap lambri kaplama mevcuttur.Pencereler demirden imal edilmiştir.
Yüzölçümü : 132 m2
Hisse Payı : 47/132
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli1.etap uyg.im.pl.meskun ticaret alanı bitişik nizam %40-%1,20 3 kat.
Kıymeti : 182.659,09 TL
KDV Oranı : %8(Cumhurbaşkanı Kararnamesi uyarınca %8 olarak uygunlanmıştır)
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 10:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 10:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : FETHİYE EK BİNA Fethiye Adliyesi Ek Bina İcra Müdürlüğü Giriş Kat Duruşma Salonu Yanı Fethiye Muğla Konum: 36.6474,29.1242
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/682 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR