FETHİYE İCRA DAİRESİ

Seydikemer Karaköy mahallesinde tarla ve üzerindeki bina icradan satılıktır

FETHİYE İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891706
Şehir : Muğla / Seydikemer
Semt-Mahalle : KARAKÖY MAH. / SEYDİKEMER
: 14408
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3837 Esas
Muhammen Bedeli
:
390,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
Fethiye Adliyesi Ek Bina Giriş Kat Açık Artırma Salonu Yanı Fethiye Muğla Konum: 36.6474,29.1242

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FETHİYE
İCRA DAİRESİ

2018/3837 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Seydikemer İlçe, 120 Ada, 1 Parsel, KARAKÖY Mahalle,Taşınmaz Seydikemer İlçesi, Karaköy Mahallesi, Eşen Çayı kenarındave Çukurincir Mahalle sınırında, 120 ada, 1 nolu parsel olduğu tespit edildi. Parsel mahalle yerleşim merkezinden uzak mesafededir. Stabilize bir yol ile ulaşım sağlanabilmektedir,gayrimenkulü yaklaşık 1/3 ü düz, diğer kalan kısımları ise yaklaşık % 1-3eğimlidir. Parselin düzolmayan kısımları basınçlı su ile sulanabilse de kıraç niteliktedir. Parsel üzerindedemir konstrüksiyonlu, altıparçadan oluşan yaklaşık5,5 dekar plastik örtülü sera bulunmaktadır.
Seraların dışında kalan alanda üç ayrı bina ve başta zeytinolmak üzere, incir, asma, narenciye veduttanoluşan kültür bitkileri bulunmaktadır. Yapı olarak ;
1.Bina : Yaklaşık 130 m²taban alanlı, tek katlı, çatısız dıştan merdivenli, dışı sıvalı, iç kapılar ahşap , giriş kapısı demir, pencerelerPVC, tabanlar şaplı, 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, wc ve banyodanoluşan betonarme bir yapıdır. Yaklaşık 10 yıllıktır.
2.Bina :Tek katlı, yığma tuğladan yapılmış,çatısız ,yaklaşık 25 m² taban alanlı , kapı ve pencerelerdemir doğramadan yapılmış, bir odalı, yaklaşık12 yıllık, depo olarak kullanılanbir yapıdır.
3.Bina : Yaklaşık 115 m²taban alanlı, çatısız, PVCdoğramalı , dışı kısmen tuğla, kısmen sıvalı ve boyasız, tabanlar şaplı, giriş kapısı çelik, 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, wc ve banyondan oluşan betonarme bir yapıdır. Bina yaklaşık 10 yıllıktır.
Parselinyaklaşık1/3 lük kısmı kış aylarındaçayın taşmasıile su atında kalma riskivardır.
Adresi : Karaköy Mahallesi,Seydikemer / MUĞLA
Yüzölçümü : 14.408,18 m²
Hissesi : Tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmarsız
Kıymeti : 390.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 13/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 08/01/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Fethiye Adliyesi Ek Bina Giriş Kat Açık Artırma Salonu Yanı Fethiye Muğla Konum: 36.6474,29.1242 -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3837 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR