FETHİYE İCRA DAİRESİ

Seydikemer/Çamurköy'de tarla icradan satılıktır

FETHİYE İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941287
Şehir : Muğla / Seydikemer
Semt-Mahalle : ÇAMURKÖY MAH. / SEYDİKEMER
Yayınlandığı Gazeteler

GÖZDE 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2323 Talimat
Muhammen Bedeli
:
322,775 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
FETHİYE EK BİNA Fethiye Adliyesi Ek Bina İcra Müdürlüğü Giriş Kat Duruşma Salonu Yanı Fethiye Muğla Konum: 36.6474,29.1242

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FETHİYE
İCRA DAİRESİ

2018/2323 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Seydikemer İlçe, 124 Ada, 52 Parsel, ÇAMURKÖY Mahalle/Köy, Küçük Girdev Mevkii, taşınmaz üzerinde ekonomik değeri olan herhangi bir bina yada zirari değere haiz bir ürün bulunmamaktadır, tarım amaçlı olarak kullanılmakta olup, tarla vasfı ile tapuya kayıtlıdır, toprak ve topografik özellikleri itibariyle yöreye hakim kuru şartlarda yetiştiriciliği yapılan tarımsal ürünlerin yetiştiriciliğine uygun tarım arazilerinden olup, toprak şartları açısından tarımsal faaliyetleri kısıtlayıcı olumsuzlukları barındırmamaktadır, ancak taşınmazın yolu ile bağlantısı bulunmamaktadır, taşınmaz sulama imkanına sahip olmayan arazilerden olup, ancak kuru şartlarda tarımsal üzünlerin yetiştiricliği yapılabilir, yola cephesi bulunmamakta olup taşınmazın tarla yolu ile ulaşılmaktadır, taşınmaz Girdev gölüne kuşuçuşu 750 m uzaklıktadır, taşınmaza ulaşım ancak özel araçlarla mümkün olabilmektedir, taşınmaz Fethiye - Seki karayoluna 20 km, Seki Mahalle Merkezine 22,5 km, Fethiye İlçe merkezine 89 km mesafede bulunmaktadır.
Adresi : Çamurköy Mahallesi,Seydikemer / MUĞLA
Yüzölçümü : 32.277,53 m²
Hissesi : Tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/25000 ölçekli nazım imar planı içerisinde yaklaşık olarak tarım alanı içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 322.775,30 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 03/04/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 02/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : FETHİYE EK BİNA Fethiye Adliyesi Ek Bina İcra Müdürlüğü Giriş Kat Duruşma Salonu Yanı Fethiye Muğla Konum: 36.6474,29.1242

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2323 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR