ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Serinhisar/Yatağan'da tarla icradan satılıktır (Hisse satışı)

ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00933621
Şehir : Denizli / Serinhisar
Semt-Mahalle : YATAĞAN MAH. / SERİNHİSAR
: 9530
Yayınlandığı Gazeteler

SERİNHİSAR''IN SESİ 25.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/875 Esas
Muhammen Bedeli
:
22,300 TL
Birinci Satış Günü
:
15.03.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
12.04.2019 11:20
Satış Yeri
:
SERİNHİSAR BELEDİYESİ YENİ BİNA MECLİS SALONU - SERİNHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ACIPAYAM İCRA DAİRESİ
2017/875 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Serinhisar İlçe, 628 Ada, 5 Parsel, YATAĞAN Mahalle/Köy, köy yeri mevkii Mevkii, TAşınmaz tarla vasfında olup, toprak yapısı killi tınlı, %13-14 eğime sahiptir. Taşınmaz sulanabilir durumda değildir. Taşınmazın ara yol ile bağlantısı mevcut olup anayola yakınlığı taşınmazın değeri hesaplanırken göz önünde bulundurulmuştur. TAşınmazın toprak yapısı VI. sınıf tarım arazisi niteliğindedir. 5403 Sayılı Kanunun 8. maddesine göre asgari tarımsal arazi büyüklüğünün altında kaldığından/kalacağından satışa konu taşınmazların bu kanuna göre bölünmesi mümkün değildir.
Yüzölçümü : 9.530,32 m2
SATIŞI YAPILAN HİSSE : 1/2 (BORÇLUNUN HİSSESİ)
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 22.300,95 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 15/03/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 12/04/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : SERİNHİSAR BELEDİYESİ YENİ BİNA MECLİS SALONU - SERİNHİSAR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/875 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR