SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sapanca'da 4235 m² fındık bahçesi icradan satılıktır

SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111641
Şehir : Sakarya / Sapanca
Semt-Mahalle : MEMNUNİYE MAH. / SAPANCA
: 4235
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ SAKARYA 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/289 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
296,481 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Sapanca Adliyesi İcra Müdürlüğü Sapanca/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAPANCA
İCRA DAİRESİ
2019/289 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Sapanca İlçe, 115 Ada, 30 Parsel, MEMNUNİYE Mahalle/Köy, Kopuk Mevkii, kayden "fındık bahçesi" vasıflı taşınmazdan ibarettir. Taşınmaz üzerinde yer yer ve az sayıda bakımsız durumda fındık ağaçları olmakla beraber parsel üzerinde çoğunlukla kendi kendine yetişmiş bakımsız durumda muhtelif orman emvali ağaçlar ve çalılıklar bulunmaktadır. Parselin alanı 4235.45 m2'dir.
Taşınmaz Sapanca ilçesi Memnuniye mahallesi Kopuk mevkiinde yer almaktadır. Konum olarak ilçenin kenarından geçen İstanbul-Ankara TEM yolunun 3 Km. güney üst kesimlerinde, Memnuniye mahallesi Aşağı Camiinin de 450 mt. güneydoğusunda kalmaktadır. Kot olarak ilçe merkezinden oldukça yukarılarda olan taşınmaz Sapanca ilçesi çarşı merkezine 3.5 Km. kuş uçuşu mesafesindedir. Topoğrafik olarak % 10 - 20 eğime sahip bir arazide yer almaktadır. Kuzeybatısından kadastral toprak yola cephelidir. Bu nedenle ulaşım sorunu yoktur. Yol dışında faydalandığı herhangi bir altyapı hizmeti bulunmamaktadır. Taşınmaz yoğun ağaçlık bir alanda kalmaktadır. Üzerinde kendi kendine yetişmiş ekonomik değeri bulunmayan ağaçlar ve bakımsız durumda fındıklar ile çalılıklar bulunmaktadır.
İMAR DURUMU: Mevcut imar durumuna göre taşınmazın 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planında Diğer Tarım Alanı olarak ayrılan sahada kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 296.481,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 12/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Sapanca Adliyesi İcra Müdürlüğü Sapanca/SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Ihaleye fiziken istirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kisiler Teminat bedelini ihaleye katılımdan önce T.Vakıflar Bankası T.O.A. nezdindeki TR 18 0001 5001 5800 7300 5692 06 iban numaralı hesaba katılımcı tarafından TC Kimlik veya Vergi numaraları yazılı vaziyette yatırılmıs olması ve banka dekontunun aslının ibraz edilmis olması gerekmektedir. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kisinin hesabına yapılacaktır. Ayrıca Adalet Bakanlıgı Personel Genel Müdürlügü'nün 12/03/2013 tarihli 10594 sayılı yazısı uyarınca; ihaleye nakit olarak teminatını sunarak da katılabilecektir. Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının istiraki halinde alacagı mezkur nispet raddesinde ise I.I.K.nun 124/4. Madde geregince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Ihaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satıs harcının ve tasınmazın aynından dogan vergiler satıs bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/289 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR