ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Karaköprü'de üzerinde 170 m² karkas bina bulunan BAĞ vasıflı 7600 m² tarım arazisi

ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133489
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : GÖLPINAR MAH. / KARAKÖPRÜ
: 7600
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 16.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12380 ESAS
Muhammen Bedeli
:
648,620 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2020 10:25
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 10:25
Satış Yeri
:
ŞANLIURFA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 1. İCRA DAİRESİ (DAİRE İÇERİSİNDE) ÖZEL ŞANMED HASTANESİ ARKASI HALİLİYE / ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA
1. İCRA DAİRESİ
2019/12380 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Şanlıurfa İl, Karaköprü İlçe, Gölpınar Mahalle, Dağyolu Mevki, 819 Parsel, BAĞ vasıflı taşınmaz. Taşınmaz toprak yapısı itibari ile killi-tınlı bir yapıya sahip %2-3 eimli, tuzluluk, çoraklık, erozyon ve drenaj sorunu olmayan organik maddece zengin kırmızı toprak grubunda olup derin profilli tarım arazisi vasfındadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede kuru arazisi vasfındadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede kuru tarım yapıldığı görülmüştür. Taşınmazın batısından kadastro yoluna cephelidir. Kıymet taktir günü itibari ile taşınmaz üzerinde değişik cins ve yaşlarda zeytin ve meyve bahçesi ekili olduğu tespit edilimiştir. Parselin verimli tarım arazisi olduu görülmüştür. Taşınmazın batı cephesinde parsel üzerinde zemin kat + 1 normal katlı betonarme karkas yapı ile inşa edilmiş bağ evi bulunmaktadır. Binanın dış cephesinin sıvalı ve boyalı olduğu, binanın zemin katı 100 m2 alanlı, 1. normal katı 70 m2 alanlı, toplam kapalı alanının 170 m2 alanlı olduğu tespit edilen taşınmaz.
Adresi : Gölpınar Mahallesi, Dağ Yolu Mevki Karaköprü / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 7.600 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Mücavir alan sınırları içerisinde ancak imar planı dışında yer alan plansız alanda bulunan BAĞ vasıflı taşınmaz.
Kıymeti : 648.620,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/04/2020 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 1. İCRA DAİRESİ (DAİRE İÇERİSİNDE) ÖZEL ŞANMED HASTANESİ ARKASI HALİLİYE / ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12380 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR